DuszanTeam zaprasza na endurance na pit bike!

Mimo, że przed nami wakacje na asfalcie, nie brakuje ciekawych propozycji. Jedną z nich jest wyścig endurace Pit Bike organizowany przez Duszan Team już w najbliższy weekend.

Rozmawiamy
z Mirosławem Bożkiem

Przed nami ciekawe wydarzenie dla fanów pit bike – specjalny, czterogodzinny wyścig endurance. Opowiesz coś więcej? Jakie wymogi trzeba spełnić, by wystartować, na jakich motocyklach etc.

-W endurance może wziąć udział każdy zawodnik na małych kółkach ( poniżej 15 cali). Endurance 4 godziny to wspaniała zabawa dla każdego. Trzyosobowe drużyny zmieniają się według swojego harmonogramu (dowolność drużynowa). Maksymalnie trzy motocykle. Wygrywa drużyna która zrobi najwięcej okrążeń w określonym czasie, czyli 4 godzinach. Start jest z dobiegu, motocykl musi być uruchomiony przez kierującego. Pojemność motocykla do 160 ccm.

Impreza odbywa się na torze w Trzyńcu – możesz trochę przybliżyć ten obiekt?
-Trzyniec to obiekt bardzo nowoczesny powstał 5 lata temu i spełnia wymogi mistrzostw świata co daje nam obraz profesjonalizmu obiektu. Infrastruktura jest pełna prysznice ,  toalety, zewnętrzne natryski do mycia sprzętu, restauracja, widownia. Nawierzchnia bardzo przyczepna, nitka modyfikowana, a my będziemy jechali na technicznej nitce aby było więcej zabawy.

Są trzy klasy – każdy znajdzie coś dla siebie – czym się różnią?
-Pierwsza to Open i każdy może wystartować na motocyklu do 160cc drużyna 3 osobowa, zawodnik od 12 roku. Druga to Junior każdy do 15 roku życia może wystartować do pojemności 125ccm drużyny 3 osobowe. Family to wspaniała zabawa dla rodzin/ przyjaciół jedzie osoba dorosła płci męskiej, osoba dorosła płci żeńskiej oraz dziecko do 15 roku życia. 

Wiem, że nie jest pierwsza edycja tego wydarzenia. 
-Wcześniejsze edycje pokazały że jest to wspaniały czas spędzony z przyjaciółmi na torze, czas w którym można sprawdzić ustawienia motocykla takie jak zawieszenie, układ kierownicy czy setów a nawet ułożenia ciała. To czas w którym  można popracować nad technika jazdy oraz kondycją.

Na co się nastawić przyjeżdżając do Trzyńca?
– Podczas wyścigu jest rywalizacja ale czas wyścigu sprawia że jest ona rozłożona w czasie co daje dobrą zabawę. 

Endurance Pit Bike 31 lipca 2022
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1109436476307697/?ref=newsfeed
Zapisy: https://www.duszanteam.pl/Zgloszenie

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.