Zimowe jazdy PitBike na halach [SPRAWDŹ MAPĘ]

Minimotocykle PitBike dają wiele możliwości całym rokiem. Jazda na zadaszonych halach to nie tylko świetna zabawa, ale także alternatywa do zagranicznych treningów. Niezależnie od temperatury na zewnątrz, w całej Polsce trwają jazdy PitBike. 

Nasza mapa hal zimowych ➡️ JustR Map – JustR

Co daje zimowa jazda na hali
To przede wszystkim praca nad kondycją i uniknięcie zimowej przerwy od jazdy. Jazda na hali jest zazwyczaj techniczna, to oznacza, że daje jeszcze większe szanse na poprawę umiejętności i techniki jazdy. Szczególnie jeżeli chodzi o jazdę w kontrolowanym uślizgu i pokonywanie ciasnych zakrętów. Nie możemy również zapominać o ważnym aspekcie, jakim jest świetna zabawa i satysfakcja z jazdy zimą. 

Czym jeżdzić na hali
Na halach jeździmy na PitBike MRF, Kayo, YCF czy Rxf na kołach przeznaczonych do jazdy na nawierzchni asfaltowej. Popularne określenie minimotocykli to SM. Bez przeszkód można także trenować na motocyklach Kayo MiniGP. Wyjątkiem jest hala cross w Lipnie, gdzie jeździ się na minimotocyklach crossowych, czyli na oponie z kostką. 

Dla kogo zima na pitbike
Jazda na hali jest dla każdego. Z chęcią korzystają z niej motocykliści, którzy nie mogą doczekać się sezonu. To idealny pomysł na spotkanie motocyklową ekipą i rozruszanie się po zimie. Z treningów na hali korzystają również zawodnicy Pit Bike, którzy, dzięki takiej możliwości nie muszą robić przerwy w treningu. 

Sprawdź, gdzie jeździć
W całej Polsce dostępnych jest kilkanaście hal, na których można jeździć zimą. W większości są to tory gokartowe, umożliwiające jazdy na pitbike typu SM – nawierzchnia asfaltowa, lub do niej zbliżona. Istnieje również tor off-roadowy, do którego zjeżdża cała motocrossowa Polska. Co ważne ze względu na nawierzchnie – nie każdy tor gokartowy nadaje się do jazdy Pitbike. Dlatego stworzyliśmy dla Was mapę, na której znajdziecie informacje o tym, gdzie można jeździć.

➡️ JustR Map – JustR

Małopolskie
Zacznijmy od stolicy Małopolski. W Krakowie – zwanym również zimą stolicą PitBike funkcjonują aż cztere hale oferujace jazdę PitBike. SKW Skawina Racing Park, oferuje wynajęcie hali na wyłączność, ale także wypożyczenie pit bike, podobnie sytuacja wygląda na WRT Karting. Kolejne dwa miejsca Racing Kart Kocmyrzów i GoKarting, które zapraszają pasjonatów dwóch kółek ze swoim sprzętem. 

Sprawdź ➡️ JustR Map – JustR

Wielkopolskie
W Poznaniu możliwość jazdy na Pitbike znajdziecie na hali E1 Gokart Poznań. Dwupoziomowa hala zapewni emocji zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych fanów dwóch kółek. Druga hala w województwie znajduje się w Kaliszu. Na Kart Team Kalisz wynajmiecie na wyłączność obiekt wraz ze swoją ekipą.

Sprawdź ➡️ JustR Map – JustR

Pomorskie
W województwie pomorskim bardzo popularnym miejscem zimowych jazd jest hala Canpol Extreme w Chojnicach. Miejsce jest otwarte na zorganizowane grupy, u poszczególnych organizatorów również można wynająć pitbike na jazdy. 

Warmińsko-Mazurskie
W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego znajdziecie halę Kormoran Olsztyn. Obiekt słynie z bardzo dobrej, asfaltowej nawierzchni. Do zorganizowanych jazd w Olsztynie może dołączyć każdy zainteresowany. 

Mazowieckie 
Aktualnie w Warszawie funkcjonuje jedna hala przyjmuje pod swój dach minimotocykle Pitbike – jest to Drive Position. Na hali nie tylko wykupić indywidualny trening na pitbike, ale także wypożyczenie sprzętu. Druga możliwość jazd w mazowieckim to PitPark. Zlokalizowana w Augustówku hala jest odzwierciedleniem placu treningowego, zapewnia jazdy z instruktorami i trening podnoszący umiejętności.

Sprawdź ➡️ JustR Map – JustR

Kujawsko-Pomorskie
W Lipnie – około 160 km od Warszawy znajdziecie jedną zadaszoną halę off-road. Puk Arena Lipno to jedyny taki obiekt w Europie Środkowej. Różnorodne ukształtowanie terenu oraz blisko kilometrowa nitka ziemnego toru sprawi radość nawet doświadczonym rajderom.

Opolskie 
W Opolu możliwość jazdy na Pitbike znajdziecie na na hali K1, tu organizowane są cykliczne treningi i każdy może wziąć w nich udział, niezależnie od stopnia zaawansowania.

FAQ
Czy muszę mieć uprawnienia do jazdy na hali.
-Nie potrzeba żadnych uprawnień do jazdy na zamkniętym obiekcie.

Czy jazda na hali jest bezpieczna?
-Tory zazwyczaj są wygrodzone oponami lub bezpiecznymi badami, warto podkreślić, że na hali mini crossy rozwijają znacznie mniejsze prędkości.

Czy muszę mieć swojego PitBike do jazdy na hali?
-Na niektórych halach można wypożyczyć sprzęt na miejscu, np. w Krakowie WRT Racing i SKW Racing Skawina, Canpol Extreme w Chojnicach, Pit Park. 

Czy jeżeli nigdy nie jeździłem pitbike, hala będzie dobrym pomysłem?
-Nie ma żadnych przeciwwskazań. Często organizatorzy zapewniają na miejscu trenera lub osobę, która pomoże zapoznać się z obsługą i podstawami jazdy na pitbike.

Jeżdżę na motocyklu. Dam radę? Zimą brakuje mi jazdy.
-Oczywiście. Zabierz pełen strój motocyklowy i baw się dobrze!

Czy muszę jakoś przygotować PitBike do jazdy na hali?
-To zależy od hali, najlepiej pytać bezpośrednio organizatora. Czasem wymagane są dB Killery lub zbiorniczki przelewowe (gaźnik, odma).

Jakie silniki najlepiej sprawdzają się na hali?
-Wszystko zależy od preferencji, uczestnicy jazd najczęściej polecają silnik pit bike mrf 120 i silnik pitbike mrf 140

Gdzie kupię pitbike?
-Jeżeli nie chcesz wynajmować pit bike i masz w planach starty w zawodach lub treningi na placu czy torze w sezonie, możesz nabyć sprzęt na własność. Wszystkie markowe salony, gdzie znajdziecie oryginalne pit bike marek MRF i YCF znajdziecie tu: https://justr.pl/ Warto sprawdzić lokalne salony i przymierzyć się do minimotocykli – nawet jeżeli wypożyczacie- eksperci na pewno Wam doradzą, jaki model będzie dla Was najlepszy. 

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.