Zawodnicy pit bike, przed wielką szansą. Rozmawiamy z Michałem Budziaszkiem!

Przedstawiamy wam dzisiaj kolejnego zawodnika, który już niedługo wystartuje w testach do zespołu wyścigowego Wójcik Racing Team. Jest nim Michał „Budziach” Budziaszek – szesnastoletni motocyklista, który nie boi podejmować się wyzwań!

W minionym sezonie dostarczyłeś nam wiele emocji, starując w klasie STOCK 150 Pro, jak podsumowałbyś 2018 rok?
Michał Budziaszek: Do ubiegłorocznego sezonu byłem bardzo dobrze przygotowany. Zimowe treningi na halach przyniosły bardzo dobre efekty, przez co czułem się pewnie przed I rundą. Z tego miejsca dziękuję wszystkim za wsparcie, w szczególności rodzinie, przyjaciołom i sponsorom.

Od samego początku byłeś widocznym dominatorem tego sezonu, jednak łatwo nie było, z jednej z rund musiałeś zrezygnować…
Michał: Zgadza się. Z IV rundy musiałem zrezygnować, ponieważ złamałem obojczyk na szkoleniu z Patrykiem Kosiniakiem i Roszak Racing. Na szczęście nie wykluczyło mnie to z sezonu i mogłem wystartować w finałowej rundzie.

Podczas Wielkiej Gali Pit Bike otrzymałeś zaproszenie na testy do zespołu wyścigowego Wójcik Racing Team, spodziewałeś się, że ten sezon zostanie zwieńczony tak ogromnym wyróżnieniem?
Michał: Szczerze mówiąc spodziewałem się jakiegoś wyróżnienia, lecz nie przeszło mi przez myśl, że może być to zaproszenie na testy do Hiszpanii. Dziękuję bardzo zespołowi Wójcik Racing Team za to wyróżnienie i zaproszenie na testy.

Przygotowania do testów Wójcik Racing Team to z pewnością czas intensywnej pracy i treningów, jesteście już po wstępnych konsultacjach, na temat szczegółów Waszej współpracy?
Michał: Aktualnie zarówno do testów, jak i do sezonu przygotowuję się, co tydzień na hali w Krakowie. Szczegółowych informacji jeszcze nie otrzymałem, na razie skupiam się na treningu.

Dzięki bardzo i powodzenia!
Michał: Dzięki!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.