Zakręty w stylu Szkoły Ślizgu

Jeśli chcesz czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy, rozwijać swoje umiejętności i doskonalić technikę jazdy oraz panowanie nad motocyklem, a nawet poczuć się jak prawdziwy zawodowiec poznaj Szkołę Ślizgu!

Najlepszym przykładem są mistrzowie świata, jakimi są Marc Marquez czy Valentino Rossi. Doświadczeni zawodowcy, którzy trenowali flat track, by móc rozwijać swoje umiejętności w odpowiednich sytuacjach i w odpowiedni sposób, a tą wiedzę przenosić na profesjonalne tory i zasłynąć dzięki wiedzy oraz praktyce. – Jazda w uślizgu wymaga sporej dyscypliny i przestrzegania kilku fundamentalnych zasad. Głównie chodzi o to żeby nasz ślizg nie był walką o przetrwanie, a po prostu zaplanowanym sposobem zmiany kierunku jazdy. – mówi instruktor.

Dla wielu motocyklistów i nie tylko, z pomocą przychodzi “Szkoła Ślizgu Flat Track & Speedway” niedaleko Wrocławia. Są to instruktorzy, którzy wywodzą się z terenów asfaltowych oraz amatorsko-hobbystycznego treningu żużla. Z pasją prowadzą treningi żużlowe, jak i flat track dla motocyklistów drogowych i off-roadowych, bez względu na wiek uczestników szkolenia. – Najmłodszą osobą jaką trenujemy, jest czterolatek z ogromnym zapałem do motocykli. – mówi Bartosz Tymoszuk. – Zamysł szkółki był taki, aby samemu jeździć jak najwięcej gdyż jesteśmy pasjonatami, natomiast ja jestem instruktorem techniki jazdy i uważam że flat track jest najlepszą formą rozwoju dla wszystkich motocyklistów.- dodaje.

Szkolenie opiera się na balansowaniu ciałem oraz nauce operowania manetką gazu. Wymuszanie poślizgu kół motocykla w odpowiednich warunkach pod okiem instruktora, pozwala na umiejętne reakcje panowania nad motocyklem podczas uślizgu na torze czy drodze. – Na treningu skupiamy się przede wszystkim na zrozumieniu tego jaką rolę odgrywa praca gazem i kiedy motocykl się stabilizuje – mówi Bartosz Tymoszuk. – Drugą rzeczą jest pozycja. Musimy przewidywać co stanie się z układem ciał motocykl- kierowca, tak aby w sytuacjach awaryjnych działały na nas jak najmniejsze siły. Żeby zamiast walczyć o utrzymanie się na motocyklu, kontrolować go. W momencie kiedy się czegoś nie spodziewamy, trudno jest zareagować, a jeśli oczekujemy pewnego zdarzenia, będąc na nie przygotowani jesteśmy w stanie uczyć się odpowiednich reakcji ustawiając odpowiednią pozycję ciała, obierając nitkę przejazdu lub dobrać otwarcie manetki. – dodaje.

Szkółka oferuje jazdę na własnym lub wypożyczonym sprzęcie. Wybór motocykli jest duży i różnorodny. Posiadają MRF’a 120 w standardowej wersji, MRF’a 120 przerobionego pod flat track z hamulcem w kciuku, YCF’a 150 PILOT, YCF’a 147 SUNDAY, KAYO K2 również wersja flat track, motocykl żużlowy z silnikiem od MRF’a 140 oraz dla zawodowców SUZUKI RMZ 250cc.
Post na temat motocykli, grupa facebook LINK

Gorsze warunki atmosferyczne nie są przeszkodą do odbywania się treningów. – Staramy się dużo wiedzy wyciągać ze świata żużlowego, a tam mówią, że im trudniej na treningu tym łatwiej na zawodach. Musimy uczyć się jeździć w każdych warunkach, zdarzało się, że szkolenia dzieci w wieku dwunastu lat odbywały się podczas burzy. Opady i błoto nam nie straszne, dzięki nim tor staje się bardzo śliski, przez co jesteśmy zmuszeni o wiele ostrożniej pracować ciałem i manetką gazu. A tak naprawdę za bezpieczeństwo odpowiada równomierność a nie poziom przyczepności. Mamy również nadzieję, że za niedługo będziemy mieć możliwość dodatkowego trenowania w nowym miejscu, które będzie umożliwiało całoroczną jazdę. – mówi instruktor. Bieżące informacje pojawiają się na grupie facebookowej Szkoła Ślizgu LINK

Jeśli chcecie spróbować swoich sił na pit bike lub na motocyklu żużlowym, Szkoła Ślizgu daje wam możliwość trenowania różnorodnymi motocyklami na torze. A jeśli ciekawi was jazda bokiem szkółka zaprasza, bez ograniczeń wiekowych, na treningi speedway, flat track, pit bike dla nowicjuszy, amatorów, kierowców drogowych, juniorów i seniorów.

Szkoła ślizgu grupa facebook LINK 
Szkoła ślizgu strona internetowa LINK
Szkoła Ślizgu znajduje się między Trzebnicą a Wrocławiem, przy autostradzie S5 

Paulina Makowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.