Z rozmachem rozpoczęli kolejny sezon zmagań w dyscyplinie Pit Bike

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, Kayo rozpoczęły kolejny sezon rywalizacji motorsportowej na minimotocyklach. Najwyższe rangą zawody przyciągnęły nie tylko doświadczonych rajderów, ale i kandydatów na zawodników. 

To było mocne otwarcie sezonu. Na torze MSM Mrągowo zjawili się zawodnicy z całego kraju. To, co cieszy organizatorów najbardziej, to nowe twarze na torze.-Trzydziestka nowych zawodników, która zdecydowała się na przystąpienie do egzaminu na licencję zawodniczą Polskiego Związku Motorowego, to zdecydowanie największa nagroda. To sens tego, co robimy– podkreśla Łukasz Pawlikowski, organizator zawodów. -To początek przygody dla całych rodzin, które zdecydowały się wejść w świat motorsportu, które będą kibicować, wspierać, przemierzać kilometry przez całą Polskę. Treningi, zawody, to wiele wysiłku i poświęceń, ale na końcu pamięta się satysfakcję i sukcesy. Bonusem jest świetna społeczność, która stworzyła się wokół pit bike’ów, przyjaźnie na całe życie i przygody, których nigdy się nie zapomina. Cieszymy się, że minimotocykle YCF, MRF, Kayo mogą stać się początkiem tych niesamowitych przeżyć. 

Weekend na torze motocrossowym w Mrągowie otworzył nową formułę, która w tym sezonie będzie regułą. W sobotę odbył się Puchar Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, Kayo – w którym udział wzięło 130 uczestników, a w niedzielę Mistrzostwa Polski Off-Road Pit Bike YCF, MRF, Kayo, tu uczestników wraz z jazdami pokazowymi dla dzieci było nieco ponad 80. Wynika to z faktu, iż w randze mistrzostw startują tylko zawodnicy z wyższej kategorii.

-Jako Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży robiliśmy wszystko, żeby trasa przygotowana była perfekcyjnie- z odpowiednią ilością wilgoci, co gwarantowało doskonałą przyczepność i zapewniało sprawiedliwą rywalizację w czasie całego weekendu. Mam nadzieję, że tor w Mrągowie i rywalizacja o Mistrzostwo Polski w wymagających warunkach były dodatkową satysfakcją dla zawodników. Bardzo cieszy ogromna liczba nowych zawodników przystępujących do egzaminów na licencję. Sama frekwencja zawodników w czasie Pucharu Polski w sobotę to na naszym torze rekord frekwencji, z czego jako organizator jestem bardzo zadowolony, bo nasza praca na torze przez ostatnie trzy lata przynosi efekty. Cieszy rozwój tego pięknego sportu pełnego emocji, adrenaliny całych rodzin, które przyjechały do nas z drugiego końca Polski. Dziękuję wszystkim! -mówi Andrzej Goleń, prezes MSM Mrągowo.

-Warto dodać, że każdego dnia na torze mogliśmy oglądać kilkunastoosobowe grupy dzieci w jazdach pokazowych, które stoją dopiero u progu przygody ze ściganiem. Oczywiście wrażenie robiło całe wydarzenie- od biura zawodów, kontroli technicznej, wielozadaniowego dyrektora zawodów, czy sędziów wirażowych. Świetne wydarzenie, na wysokim poziomie! – podsumował obserwator Polskiego Związku Motorowego, Roman Chodorowski.

Kolejny weekend pod znakiem zmagań w terenie już w maju. Zawodnicy spotkają się 18 i 19 maja na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej, gospodarzem zmagań będzie lokalna Akademia Pit Bke. 

Zwycięzcy Mistrzostw  Polski Pit Bike Off-Road, runda 1
28.04.2024, tor MSM Mrągowo


MRF Runner 80
1.Wojciech FENGLER

2.Sergiusz MALTAŃSKI

3.Leon WALTER

Stock 90

1.Filip KARPIŃSKI

2.Antoni ZAGÓRSKI

3.Hubert KURKOWSKI

Stock 125

1.Michał GUTMAŃSKI

2.Dawid OSCENDA

3.Kosma SIROCKI

Pit Ladies

1.Oliwia BARCZYŃSKA

2.Hanna SZEWCZYK

3.Laura MUCHA

Stock 150

1.Dawid SMOLNIK

2.Patryk BARCZYŃSKI
3.Michał BEREŚ

Super Pit

1.Antoni BĄK

2.Nikodem ORZECHOWSKI

3.Marcel MALEPSZY

Masters

1.Łukasz KRZYWDA

2.Leszek ZEMLER

3.Jacek MALEPSZY

Bigy

1.Szymon SCHODOWSKI

2.Igor WÓJTA

3.Antoni JANKOWSKI

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

2.Kruszyński MX Academy Team

3.Pit Bike Strefa FUN

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, runda 1
27.04.2024, tor MSM Mrągowo

Bigy

1.Łukasz KRZYWDA

2.Tomasz DUTKA

3.Wojciech DZIEDZIECH

Masters
1.Leszek ZEMLER    

2.Dariusz MAŚLIŃSKI

3.Jacek MALEPSZY

MRF Runner 80

1.Sergiusz MALTAŃSKI

2.Jan KAZUŁA

3.Matej HUBA

Stock 90

1.Filip KARPIŃSKI

2.Leon WALTER 

3.Wojciech FENGLER

Pit Ladies

1.Oliwia BARCZYŃSKA

2.Maja MATUSZEWSKA

3.Laura MUCHA

Stock 125

1.Dawid OSCENDA

2.Ignacy KNOP

3.Kosma SIROCKI

Stock 150

1.Oliwier STRUŻYNA

2.Dawid SMOLNIK

3.Eliasz DAWIDSON

Super Pit

1.Antoni BĄK

2.Nikodem ORZECHOWSKI

3.Wiktoria KURKOWSKA

Bigy
1.Łukasz KRZYWDA

2.Tomasz DUTKA

3.Wojciech DZIEDZIECH

Masters

1.Leszek ZEMLER

2.Dariusz MAŚLIŃSKI

3.Jacek MALEPSZY

Amator

1.Szymon NOWAKOWSKI

2.Aleksander CĄKAŁA

3.Stanisław WOŹNIAK

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

2.Pit Bike Strefa FUN

3.Kruszyński MX Academy Team

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.