Wystartuj Kayo w zawodach Cross Country!

Posiadasz Pit Bike’a lub Dirt Bike’a marki Kayo? Chciałbyś wystartować w zawodach na swoim motocyklu? Weź udział w Ipone Cross Country Series 2021!

Ipone Cross Country Series to cykl zawodów dla wszystkich posiadaczy motocykli terenowych – Ipone Series to zawody dedykowane dla amatorów. Jest to seria dla osób, które zaczynają swoją przygodę z off-roadem, dlatego dopuszczamy też zawodników nielicencjonowanych. W tym roku mamy podział na hobbystów i osoby licencjonowane, nowością dla osób posiadających małe motocykle jest klasa 80 junior oraz klasa 80 open. Wyścig juniorski będzie osobnym wyścigiem na skróconej trasie, który odbędzie się przed wyścigiem dorosłych. Na pierwszej rundzie w Siedlęcinie ta klasa będzie się ścigała głównie po torze motocrossowym, który jest wzbogacony o elementy enduro, będą na nim też elementy techniczne. Wyścig będzie trwał pół godziny. Startować można na motocyklach czterosuwowych o mniejszych pojemnościach, dopuszczane są motocykle do 100cc dwusuwowe oraz do 250cc czterosuwowe, ale tylko chłodzone powietrzem. Nie ma tu podziału na koła większe, czy mniejsze. Jedynym wyznacznikiem jest wiek, czyli 8-14 lat. W klasie 80 open wymagania sprzętowe są takie same, jak w kategorii 80 junior, jedyną różnicą jest wiek – w 80 open może jechać każdy, bez ograniczeń wiekowych. Klasa 80 open będzie jechała po normalnej trasie cross country, w tym samym czasie, w którym będzie odbywał się wyścig główny. Zawodnicy będą startowali z linii startowej razem z kategorią E1, jednak ich klasyfikacja będzie prowadzona osobno. Jest to ściganie po długim, 7 kilometrowym torze w warunkach zmiennych. Na trasie pojawiają się warunki górzyste, jest kawałek na torze motocrossowym, oraz odcinek extreme. Wyścig będzie trwał 1,5 godziny – powiedział Maciej Brawata, pomysłodawca oraz współtwórca cyklu Ipone Series.


Osoby posiadające sprzęt marki Kayo mogą wystartować w dwóch kategoriach tej serii:
80 junior – dla zawodników w wieku 8-14 lat (na motocyklach o pojemności do 250 cm3 4T, dwuzaworowych, chłodzonych powietrzem)
80 open – w tej klasie startować można bez ograniczeń wiekowych (na motocyklach o pojemności do 250 cm3 4T, dwuzaworowych, chłodzonych powietrzem)


Koszt uczestnictwa to 100zł – klasa 80 junior oraz 175zł – klasa 80 open, dodatkowo dla zawodników nielicencjonowanych koszt obowiązkowego ubezpieczenia – 25zł.


Dokumenty, których potrzebujesz, aby wziąć udział w tych zawodach to:licencja ważna na rok 2021 (nie dotyczy amatorów), aktualne badania/zaświadczenie lekarskie uprawniające do uczestnictwa w zawodach, zawodnicy z licencją muszą posiadać ważną książeczkę zdrowia, zawodnicy bez licencji ważne badania lekarskie i ubezpieczenie NNW, wypełniona i podpisana karta zgłoszeniowa, wypełnioną i podpisaną ankietę o aktualnym stanie zdrowia, uczestnicy niepełnoletni pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na udział w imprezie.

Prawo do startu mają zawodnicy z licencją A, B, C uprawniającą do startów w rajdach enduro lub motocrossie oraz amatorzy bez licencji.

Uczestnicy bez licencji, którzy nie ukończyli 18 lat, muszą złożyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Julia Lewandowska


Pierwsza runda serii Ipone Cross Country Series odbędzie się 9 maja w Siedlęcinie. Zapisy: casomira.eu

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.