Puchar Polski Pit Bike SM 2022: Awix Racing Arena Toruń

AWIX Racing Arena to obiekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu toruńskich sportów motorowych, tuż obok znanej wszystkim żużlowej MotoAreny oraz toru do Rallycrossu. 

Tor gokartowy posiada długość 1037 m i szerokość blisko dziesięciu metrów. Obiekt w 2012 roku uzyskał homologację uprawniającą do organizowania na nim zawodów rangi ogólnopolskiej. W Awix Racing Arena nowa nawierzchnia oraz zabezpieczenie toru bandami gwarantuje przyjemność z jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Długość toru pozwala na osiąganie wysokich prędkości, zaś profil trasy bogaty jest w wiele zakrętów. Zapewnia to zaciętą rywalizację pomiędzy uczestnikami zabawy. Jego gospodarzem jest stowarzyszenie o tej samej nazwie. 

Zobaczmy co sądzą o tym torze zawodnicy startujący w zawodach Pit Bike SM. – Tor jest bardzo techniczny, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i odpowiednich oponach asfalt na tym obiekcie jest bardzo przyczepny. Należy jednak pamiętać, że charakter toru lubi zjadać opony. Nawiązując do ostatniej rundy, tutaj było bardzo źle. Bardzo niska temperatura, brak wyczucia opon i ciągłe uślizgi. Jak przebiegła ubiegła runda? Startowałem ze zdaję się 4 pola w swojej klasie, swój start oceniam na bardzo dobry, dzięki temu też wyścig wygrałem. – opisuje Sławomir Bławat z numerem #299 w klasie Masters

W ubiegłym roku podczas wyścigów, pogoda nie rozpieszczała zawodników. – Był to bardzo trudny wyścig, pełen emocji w walce o pierwsze miejsce. Wiele się działo, gdyż został połączony minigp i super pit, w klasach których zawodnicy używali innych opon o dużo lepszej przyczepności, więc było dość trudno . W większości klas wyścigowych nie mieliśmy wyboru zmiany opon na inne a noc była bardzo zimna, więc nawierzchnia nie sprzyjała klejeniu opony. Niestety w bezpośredniej walce o pierwsze miejsce miałem uślizg co skutkowało upadkiem oraz spadkiem na trzecią pozycję i gonitwę za rywalami. Startowałem z 3 pozycji swojej klasy, po bardzo trudnych kwalifikacjach i oczywiście z zamiarem przebicia się na czoło stawki. Tor jest bardzo kręty, dość ciasny, zarazem wymagający, ale też bardzo zadbany z równą nawierzchnią, fajny do ścigania. Jedyną wadą jest brak trybun od strony linii startu, myślę że tam emocje są największę. Mam małą nadzieję, że w sezonie 2022 będzie można używać kocy i większej ilości różnych opon oraz nie możemy się doczekać ponownej rywalizacji. – mówi Rafał Walasiewicz z numerem #9 w klasie Masters

Cały cykl Pucharu Polski Pit Bike SM rozpoczniemy w dniach 21-22 maja na toruńskiej Awix Racing Arenie.

AWIX Racing Arena: LINK

Paulina Makowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.