WYŚCIG FINAŁOWY: STOCK 150

Drugim wyścigiem niedzielnego finału Pucharu Polski Pit Bike SM była rywalizacja klasy STOCK 150. Jest to najliczniejsza klasa, która pojawiła się na torze, bowiem pojechało w niej 30 zawodników. Najszybszym z nich był Daniel Bukowski. Na podium znaleźli się także Patryk Stankiewicz oraz Jakub Waszak.

Ze startu najlepiej wyszedł Daniel Bukowski. Od samego początku wyścigu zawzięcie gonił go Patryk Stankiewicz. Po starcie, w pierwszej trójce jechał również Miłosz Kurkul z Olsztyn Racing, jednak na drugim okrążeniu zaliczył uślizg, a później wywrotkę. Na trzecią pozycję wskoczył Jakub Waszak. Bukowski przez cały wyścig znajdował się na prowadzeniu i zdecydowanie odjechał swoim rywalom. Tuż za Waszakiem, cały czas jechał Bartosz Krygier, jednak nie udało mu się wyprzedzić liderów tej rywalizacji i linię mety przekroczył na czwartej pozycji. Miłosz Kurkul, który zaliczył wywrotkę na początku wyścigu i spadł na 28 pozycję, ostatecznie dojechał do mety jako ósmy.

Zwycięzcą wyścigu z dużą przewagą został Daniel Bukowski #722. Zawodnik 3MM Racing Academy linię mety przekroczył z czasem 18 minut i 34 sekund. W zawodach zdobył 60 punktów. – Wyścig zdecydowanie poszedł po naszej myśli. Tu ważna była taktyka, aby nie przesadzić, żeby nie zrobić błędu, aby z dublami się nie zetknąć. Dziękuję mojemu teamowi 3MM Racing za przygotowanie motocykla, za pomoc, dziękuję MRF Polska, dziękuję Shoei Polska, organizatorom oraz kibicom. – mówił po wyścigu “Buła”.

Na drugiej pozycji uplasował się Patryk Stankiewicz #707. “Wagner” ukończył wyścig w 18 minut i 49 sekund. – Daniel lepiej się odnalazł na torze, lepiej mu szło. To było wiadome, że rywalizacja z nim będzie prawie niemożliwa. Jestem zadowolony, bo najważniejsze było dowieść punkty i wytrzymać ciśnienie. Ten sezon był pełen przygód, niespodzianek i super rywalizacji. – powiedział Patryk.

Trzecie miejsce zajął Jakub Waszak #888, który do mety dojechał z czasem 18:59. – Patrząc na czas kwalifikacji i to, jak wystartowałem, jestem zadowolony. Warunki były ciężkie, bardzo szybcy zawodnicy. Udało się, więc się cieszę. – podsumował Kuba.