WYŚCIG FINAŁOWY: STOCK 125/ STOCK 150 JUNIOR

Jako ostatni na torze w finale Pucharu Polski Pit Bike SM pojechali zawodnicy klas STOCK 125 oraz STOCK 150 JUNIOR, którzy wystartowali w łączonym wyścigu. W kategorii Stock 125 125 triumfował Igor Teske, w drugiej z klas zwycięstwo odniósł Kacper Raniszewski.

W klasie STOCK 125 pojechało 9 zawodników. Ze startu najlepiej wyszedł Igor Teske #993, a tuż za jego plecami jechał Stanisław Bryła #20. Na pierwszym okrążeniu upadek zaliczył Maksymilian Palmowski #98. Podczas trzeciego kółka na drugą pozycję wskoczył Bartosz Derek #489 (Oleje Klimowicz Racing Team). Na szóstym okrążeniu upadek zaliczył znajdujący się na trzecim miejscu Maksymilian Pawełczak #121, na jego pozycję wjechał Aleksander Gralewicz #450 (Olsztyn Racing). Pierwsza trójka najlepsze show zostawiła na koniec! Podczas ostatnich metrów zawzięcie walczyli o pozycje na podium. Przekraczając linię mety dzieliły ich setne sekundy!

Już od początku, w klasie Stock 125 cały wyścig prowadził Igor Teske, który zwyciężył. Linię mety przekroczył z czasem 19:19.113. – Jechało mi się dobrze. Udało się, był to bardzo fajny wyścig – mówił Igor.

Z czasem 19:19.201 na metę wjechał Bartosz Derek zajmujący drugie miejsce. – Tyle się działo w tym wyścigu, że nie nadążałem. Jakoś się udało dojechać na drugiej pozycji! – powiedział Bartek.

Na najniższym stopniu podium stanął Aleksander Gralewicz. Zawodnik Olsztyn Racing dojechał do mety z czasem 19:19.462. – Jechało mi się dobrze, było ciężko. Udało się dojechać na trzecim miejscu i jestem zadowolony. – podsumował Olek.

Drugą z klas biorących udział w tym wyścigu reprezentowało zaledwie dwóch zawodników. Najlepiej wystartował Kacper Raniszewski #223 i przez ponad połowę wyścigu tuż za jego plecami jechał Mateusz Ziobrowski #321. Podczas piętnastego okrążenia Ziobrowski zaliczył uślizg i nie ukończył wyścigu. Zwycięzca linię mety przekroczył z czasem 19:1. – Jechało mi się bardzo dobrze, miałem dosyć dobry start. Od początku wyścigu miałem sporą przewagę. Było trochę ślisko, ale jak jechało się spokojnie, to wszystko było dobrze. Nie powiem, trochę nudno było tak samemu jechać, bo nic się nie działo. Ważne, że wygrałem i że po tylu sezonach udało mi się wygrać klasyfikację sezonu.– mówił Kacper

Klasyfikacja STOCK 125:
1. Igor Teske #993
2. Bartosz Derek #489
3. Aleksander Gralewicz #57
4. Paweł Sitek #57
5. Bartosz Bambecki #599
6. Mateusz Palmowski #98
7. Maksymilian Pawełczak #121
8. Stanisław Bryła #20
9. Olgierd Tomaszewski #610

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.