William Forstner: “Postaram się dać z siebie jak najwięcej!”

William Forstner #912 to 8-latek startujący w zawodach asfaltowych. W sezonie 2020 zdał licencję i wziął udział w Pucharze Polski Pit Bike SM oraz Mistrzostwach Polski. W rozmowie z nami podsumował swoje starty w 2020 roku i opowiedział o treningach i celach na na sezon 2021.

Jaki był dla ciebie sezon 2020?
– Miniony sezon był dla mnie pełen emocji, ponieważ to właśnie w zeszłym roku zdawałem licencję i wystartowałem w wyścigach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski. Na niektórych torach jechałem po raz pierwszy, ale udało się ukończyć wszystkie rundy z czego jestem bardzo zadowolony.

Jak wyglądają twoje treningi przed sezonem?

– Jeżeli chodzi o treningi przedsezonowe, to kilka odbyłem na hali we Wrocławiu oraz udało mi się złapać parę słonecznych dni w tym roku i wyskoczyć na plac oraz tor. Plany były troszeczkę inne, ale zrobiliśmy wszystko, na co pozwalały warunki. Nie mogę się doczekać pierwszego startu w tym sezonie! 


W jakiej klasie będziesz jechać?

– Startuję w kategorii stock 90, bo mam dopiero 8 lat, więc skrzydła będę rozwijał w tej klasie.

Jaki jest Twój cel na sezon 2021?

– Cel na ten sezon? Oczywiście taki, żeby jeszcze bardziej przyspieszyć i ścigać się jak najwięcej.  Wiem, że wszyscy ostro trenują, więc na pewno nie będzie łatwo, ale postaram się dać z siebie jak najwięcej.

Dziękuję za rozmowę!
– Dziękuję!

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.