Wiemy, gdzie odbędzie się wielki finał Pucharu Polski Pit Bike Off-Road!

Dzieje się! Kolejne zmiany w kalendarzu Pit Bike. Tym razem chodzi o gospodarza finału sezonu 2023!

Zmiana toru na finał Pucharu Polski Pit Bike Off-Road 2023 będzie dla wielu osób zaskoczeniem. Mamy nadzieję, że pozytywnym! Do tej pory zawody zaplanowane na początek października były przewidziane na torze w Głażewie. Obiekt gościł już w tym sezonie zawodników Pit Bike dwukrotnie – podczas Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Te drugie pierwotnie miały odbyć się na torze w Dąbrowie Górniczej, niestety perturbacje na torze uniemożliwiły organizacje wydarzenia. Za to tor w Dąbrowie Górniczej wraca z miłą niespodzianką na koniec sezonu, wszystkie sprawy formalne zostały uregulowane i nie ma przeszkód dla organizacji zawodów. Tym samym pieczę nad organizacją przejmuje Akademia Pit Bike, Jarka Muchy z Jaworzna. 

-Szykujemy dla Was naprawdę wielki finał i mam nadzieję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni. Już zaczynamy przygotowania do oprawy zawodów, będzie wiele atrakcji, dodatkowe nagrody rzeczowe, a więcej teraz nie będę zdradzał – mówi Jarosław Mucha z Akademii Pit Bike. -Zdradzę tylko, że największą niespodzianką będzie sam tor. Tor, który został całkowicie przebudowany. Wcześniej można powiedzieć, że jeździło się wzdłuż obiektu, a teraz wszerz. To całkowicie zmienia układ toru, mamy też jednakową nawierzchnie na całym torze i ulepszone odprowadzanie wody.

Zmienia się także data wydarzenia. W związku z jesiennym terminem organizatorzy przygotowali alternatywne rozwiązanie. Finał zaplanowany na 1 października zostanie przeniesiony na sobotę 30 września – jednocześnie niedziela stanie się dniem rezerwowym. w przypadku silnych perturbacji pogodowych, będzie to dodatkowa możliwość.

Podsumowując; piątek 29 września będzie dniem treningowy, sobota 30 września zawody (alternatywnie niedziela 1 października). Tydzień wcześniej zostanie zorganizowany camp szkoleniowy z trenerami. Do zobaczenia na MXDG w Dąbrowie Górniczej!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.