Wielki, wspólny start Pucharu Polski Pit Bike SM i Dobrych Sklepów Motocyklowych!

Fragment materiału z kanału Motowizja

Dobre Sklepy Motocyklowe już od dawna kibicują rozgrywkom, a w tym roku dołączają jako jeden ze sponsorów.

Pit bike to dyscyplina, w której w obu odmianach, zarówno na torach asfaltowych, jak i off-roadowych, do rywalizacji dopuszczone są dzieci od 8. roku życia. Przechodzą badania sportowe i uzyskują licencję Polskiego Związku Motorowego, zdobywając umiejętności w kontrolowanych warunkach (na torach) pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów.

W zawodach Pucharu Polski Pit Bike SM biorą udział dzieci, młodzież i doświadczeni zawodnicy. W ubiegłorocznej edycji wystartowało 121 zawodników w zmaganiach pucharowych oraz 81 w mistrzostwach.

Na cykl Pucharu Polski składają się: runda rozgrzewkowa (w czasie której nowi zawodnicy zdają licencję), cztery rundy pucharowe oraz Mistrzostwa Polski. Zawodnicy w tym roku będą ścigać się na Awix Racing Arenie w Toruniu, bydgoskim Kartodromie, Wallrav Race Center pod Zieloną Górą.

Dobre Sklepy Motocyklowe wspierają Puchar Polski Pit Bike SM

Dobre Sklepy Motocyklowe w sezonie 2022 wspierają Puchar Polski Pit Bike SM i tym samym dołączają do grona partnerów cyklu w roli sponsora tytularnego zawodów.

– Z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi współpracowaliśmy już w poprzednich sezonach – mówi Sylwia Żółtowska, prezes MX Otopit Toruń. – Bardzo się cieszę, że zacieśniamy naszą współpracę i będziemy mogli nie tylko wspólnie czerpać radość z motosportu, ale i wymieniać się doświadczeniami. Myślę, że połączyła nas spójna misja. Zarówno Dobre Sklepy Motocyklowe, jak i nasze zawody stawiają na bezpieczeństwo swoich odbiorców, chcą dostarczać im jak najwięcej radości z jazdy, a zarazem być blisko nich. Zgadzamy się, że najlepsza inwestycja to inwestycja w dzieci i młodzież. Oni są przyszłością i chcemy wspierać ich kariery w każdym możliwym aspekcie. Jesteśmy dumni, że w tym sezonie połączone siły razem będą tworzyć Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM – dodaje.

Terminy i miejsca zawodów

Gdzie możecie zobaczyć zmagania Pucharu Polski Pit Bike SM?  Zawody ruszają już w kwietniu i potrwają aż do października.

1. Runda rozgrzewkowa – 29-30.04.2022 – Bydgoszcz
2. 1 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM – 22.05.2022 Toruń
3. 2 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM – 26.06.2022 Stary Kisielin Zielona Góra
4. 3 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM – 16.07.2022 Bydgoszcz
5. 4 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM – 08.10.2022 Bydgoszcz

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.