WIELKA GALA PIT BIKE: Super Champion 2021

Co roku podczas Wielkiej Gali Pit Bike wręczana zostaje nagroda dla Super Championa. W sezonie 2021, po raz czwarty, tę statuetkę otrzymał Maksymilian Pawełczak. Trofeum przekazał mu Karol Kruszyński, wielokrotny Mistrz Polski w motocrossie oraz trener Pit Bike.

Maksymilian Pawełczak to zawodnik, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego nazwisko znają nie tylko fani Pit Bike’ów, czy kibice żużlowi. W sezonie 2021 Maks wystartował w kolejnej dyscyplinie. W tym roku z powodzeniem spróbował swoich sił w zawodach motocrossowych.

Pawełczak startuje z numerem #121 w Pucharze Polski Pit Bike SM oraz Off-Road. W terenowym cyklu zawodów pojechał w czterech, z pięciu rund. W każdej z nich zwyciężał, dzięki czemu zdobył łącznie 420 punktów i wygrał klasyfikację generalną sezonu. W asfaltowej serii pojechał w dwóch z czterech rund, z czego w jednej stanął na trzecim stopniu podium. W 2021 roku Maks na swoim koncie dopisał także liczne sukcesy na miniżużlu, również poza granicami kraju. Został bowiem Indywidualnym Mistrzem Polski w miniżużlu, zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Czech oraz stanął na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Śląska. Oprócz indywidualnych sukcesów, był również jednym z czołowych zawodników w swojej drużynie, BTŻ Polonii Bydgoszcz. W tym roku Maksymilian zadebiutował również w motocrossie. Zwyciężył w klasie MX65 w Grand Prix Motocross o Puchar Niepodległości, a także zajął drugie miejsce w motocrossowych Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej podczas rundy w Strykowie.

Na Wielkiej Gali Pit Bike w toruńskim Dworze Artusa, otrzymał czwarty raz statuetkę Super Championa. – Nie powiem, jestem bardzo zaskoczony, ponieważ już czwarty raz z rzędu udało mi się zdobyć tę nagrodę. Ciężko pracowałem w tym sezonie i też było mi ciężko. Dziękuję wszystkim trenerom: Mirosławowi Kowalskiemu, Pawłowi Wizgierowi, rodzicom, którym tak naprawdę powinienem najbardziej podziękować, bo to dzięki nim udało mi się na te wszystkie zawody i treningi pojechać. Dziękuję jeszcze raz i gratuluję wszystkim laureatom. – mówił Maks podczas gali.