W zimę nie odpuszczamy! Odwiedziliśmy Racing Kart Kocmyrzów

Ostatnio nasze kamery odwiedziły południe Polski. Celem wyprawy był między innymi kryty tor kartingowy Racing Kart Kocmyrzów, na którym zobaczyliśmy, jak szlifują swoje umiejętności oraz technikę jazdy zawodnicy, którzy przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Sprawdźcie tę miejscówkę!

Tor kartingowy Racing Kart Kocmyrzów jest zimą odwiedzany przez wielu użytkowników pit bike’ów. Wszyscy zachwalają podłoże toru, które jest wykonane z asfaltu. Zawdzięczamy temu bardzo dobrą przyczepność, przez co jest bardzo mała szansa na uślizgi opon. Jest również możliwość wyćwiczenia zakrętów, gdyż jest torem bardzo technicznym. – Do wielu ostrych zakrętów trzeba inaczej podejść i pojechać inną linią, niż na normalnym zakręcie, na dużym torze, ale to też poprawia naszą umiejętność wchodzenia w zakręt. – mówi Jurand Kuśmierczyk, zawodnik startujący w Pucharze Polski Pit Bike SM – Najtrudniejsze są ostatnie trzy zakręty ponieważ są bardzo wąskie i potrzeba dość dużo siły aby ten motocykl przerzucać pomiędzy zakrętami – dodał jego kolega z toru, Dawid Nowak.

Warto ćwiczyć na torach o różnych nawierzchniach. – Są śliskie tory, takie jak betonowe lub kostkowe. Tor w Racing Kart Kocmyrzów jest imponujący, ponieważ się bardzo rzadko przewracamy lub wcale, ale musimy się również uczyć tam gdzie nie ma tak dobrej przyczepności, dzięki temu czujemy oponę i uczymy się jak nasze ciało powinno pracować. – powiedział Mirosław Bożek, założyciel Duszan Team – Pamiętajmy aby bawić się tą techniką jazdy, cały czas starać się uśmiechać gdyż u nas nie ma uśmiechu, nie ma jazdy dlatego mam nadzieję że czym więcej będziemy o tym mówić, tym lepiej będzie w naszym motosporcie – ma być uśmiech a później dopiero jazda – kontynuuje Bożek.


Mimo tego, że pit bike’i są znacznie mniejszymi gabarytowo motocyklami, wiele osób korzystających na co dzień z klasycznych, dużych motocykli, często trenuje właśnie na minimotocyklach. Robią to, aby nauczyć się techniki skrętów oraz reakcji a później tę wiedzę przekładają na pełnowymiarowe motocykle, którymi poruszają się po ulicach, jak i torach. 

Rok 2022 jest dla zawodników rokiem pełnym planów, marzeń oraz osiągnięć do zdobycia, dlatego zachęcamy wszystkie osoby, które nie mają planów na te ponure dni, aby przyjechały na tor kartingowy i ćwiczyły swoją jazdę, aby wyjeździć, jak najwięcej motogodzin, ponieważ to właśnie one pozwolą przybliżyć nas do zdobycia tego, o czym marzymy.

Racing Kart Kocmyrzów: LINK

Paulina Makowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.