W wieku 7 lat już schodzi na kolano! Poznajcie Julię „Taddy” Jantarską!

Julia „Taddy” Jantarska ma zaledwie 7 lat i w ostatnią niedzielę zaliczyła swoje pierwsze zejście na „kolano”. Ze względu na to, że jest jeszcze za młoda by rywalizować w klasie STOCK 90, przyznaje że teraz ciężko trenuje, by w przyszłym sezonie znaleźć się wśród najszybszych, młodych riderów.

Patrząc na to, jak płynnie schodzisz na kolano, aż ciężko dać wiarę że masz zaledwie 7 lat…
Julia „Taddy” Jantarska: 
Urodziłam się w rodzinie kochającej motoryzację, mój straszy brat próbował swoich sił na motocyklach, ale z różnych względów stracił chęć do jazdy. Jego pierwszy motocykl leżał w garażu i czekał… Ubiegłej wiosny tata wyciągnął go z garażu, pomalował dla mnie na różowo i tak się zaczęło. Zejście na kolona było moim marzeniem… Na niedzielnym treningu moje trenerki sprezentowały mi moje pierwsze Slidery, z różowymi kwiatkami… Na placu w MotoPark Kraków, w 30-sto stopniowym upale, w pełnym słońcu rozpoczęłam próbę starcia kwiatków. Tak bardzo chciałam to zrobić, że kosztowało mnie to kilka upadków…20 minut później jeździłam w koło na kolanie i czerpałam niesamowitą radość, że się da…zawsze się da, tylko trzeba chcieć!

Z tego co widziałam całkiem sporo trenujesz, zarówno na asfalcie, jak i w terenie..
Julia: 
Na wstpenie powiem, że wszystko co umiem na asfalcie zawdzięczam właśnie Katanka Young Team. Moje trenerki z Katanki (Monika Jaworska i Magda Stankiewicz) poznałam na targach w Warszawie w marcu tego roku. Zaprosiły mnie na trening w SKW Racing Park w Skawinie, gdzie prowadzą treningi w sezonie jesienno-zimowym. Wcześniej jeździłam tylko po szutrach i lasach na YCF 50cm3. W Katance była to moja pierwsza w życiu próba na asfalcie i na dużo większym motocyklu = MRF 80 Runner. Choć moje pierwsze okrążenia wyglądały tak, jakbym pierwszy raz jechała motocyklem. W ciągu jednego treningu udało mi się okiełznać maszynę i zaczęłam tak ją kłaść, że moje postępy zachwyciły trenerki i od razu zaproponowały mi miejsce w zespole, Motocykl i wspólne wyjazdy na rundy Pucharu Polski już, jako zawodnik klubu Katanka Young Team (cały cykl Pucharu Polski Pitbike SM 2019 – jazdy pokazowe).

Apropo tych wyjazdów. Ostatnio można Cię było zobaczyć na II Rundzie Pucharu Polski Pit Bike SM. Jak Ci się jechało?
Julia: 
Tor w Toruniu bardzo mi się spodobał, choć nie jest moim ulubionym. Było ciepło i asfalt dobrze kleił. Formuła jazd pokazowych jest ok, choć brakuje rywalizacji. Wyjazdy na zawody to nie tylko wyścigi, ale również wspólny czas z moimi kolegami i koleżankami z Katanka Young Team. Panuje u nas rodzinna atmosfera, wszyscy bardzo się lubimy, na każdego można liczyć i jest fajnie. Wcześniej byłam też w Koszalinie na pierwszej rundzie SM. Runda rozgrzewkowa w Toruniu mnie ominęła, bo miałam rękę w gipsie. Na starty w klasie STOCK 90 oczywiście nie mogę się doczekać! Ale to dopiero w przyszłym roku, kiedy skończę 8 lat i będę mogła zdobyć licencję wyścigową PZM. Do tego czasu muszę jeździć w pokazówkach. Mam jednak czas, aby mocno podciągnąć umiejętności i w przyszłym sezonie powalczyć. Obecnie pracujemy nad wieloma rzeczami, taki jak tempo wyścigowe, praca gazem i hamulcem, zejście na kolano, itd. – jeszcze muszę wykonać mnóstwo pracy. Moje plany na sezon 2020 to być najszybszą riderką w klasie stock90 i walczyć o podium z chłopakami, nie odpuszczę, bo ja jestem wojownicza!

Skąd się wzięła ksywka „Taddy”?
Julia: 
Ja jestem Tadek-niejadek, kiedy rodzice się denerwują, że nie jem, nazywają mnie Tadeusz. A Taddy to takie zdrobnienie.

Czyli planujesz wpaść na kolejne rundy Pucharu Pit Bike?
Julia: 
Oczywiście! Jeśli tylko nie przydarzy mi się kontuzja, to zamierzam brać udział we wszystkich pozostałych rundach, bo ten sezon ma być mocno treningowy.

Dzięki bardzo, trzymam kciuki za budowę formy.
Julia: 
Dziękuję bardzo. Na koniec też dziękuję moim sponsorom, bez was nie było by mnie tutaj. MotoTruck Kielce Samochody Specjalistyczne Katanka Young Team – Trenerki Supermoto Rafal Bracik – Trener MX / Enduro Trener Personalny Katarzyna Szczygielska EkoEnergiaPolska Car Park parking&more KWracewear Waxoylpolska Polanika Ośrodek Rehabilitacyjny DealerSoloKielce Motocaina.pl APO3 Haftujepl

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.