W Mrągowie wystartują Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike YCF, MRF, Kayo!

Ekscytujący początek sezonu Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike YCF, MRF, Kayo już 27 i 28 kwietnia. Zawodnicy i kibice otworzą krajowe rozgrywki off-road na Mazurach. To właśnie w Mrągowie zadebiutuje nowa formuła: jeszcze więcej ścigania, jeszcze więcej emocji, podwójna ranga!

Chociaż Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike z powodzeniem organizowane są od wielu lat, to po raz pierwszy kibice mogą liczyć na podwójną dawkę wrażeń.-Do tej pory Mistrzostwa i Puchar Polski odbywały się w innych terminach, na innych torach. W tym roku rundy będą łączone. W sobotę będzie odbywał się Puchar Polski, który dedykowany jest głównie nowym zawodnikom, a w niedzielę Mistrzostwa Polski Pit Bike, czyli wyścigi najszybszych w kraju- tłumaczy Sylwia Żółtowska, Otopit Toruń, organizatorka zawodów.

Kogo zobaczymy podczas weekendu na torze motocrossowym w Mrągowie? Zarówno dzieci od 8. roku życia, jak i dorosłych zawodników. Na miejsce wydarzenia przyjadą z całego kraju, by właśnie tam rozpocząć sezon zmagań i walki o najważniejsze w kraju tytuły. 

-Organizacja zawodów Pit Bike w Mrągowie staje się tradycją. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny Mrągowo otwiera sezon i to z wielkim przytupem. Oprócz Pucharu Polski do rywalizacji staną zawodnicy o tytuł Mistrza Polski. Jest to ogromne wyróżnienie i świadczy, że praca i nasze poświęcenie – Mrągowskiego Stowarzyszenia Młodzieży w organizację zawodów zostały zauważone i doceniane – podkreśla Andrzej Goleń, prezes stowarzyszenia. 

Tor w Mrągowie jest bardzo widowiskową trasą dla publiczności, jak i ciekawym obiektem dla zawodników. Zapewni naturalne przewyższenia i bardzo różnorodna nawierzchnię. Stali bywalcy pracują nad ustawieniami na te odcinki toru, w których czują się mocniejsi żeby zyskać przewagę. Debiutanci muszą przygotować się na różnorodną nawierzchnię toru i ćwiczyć formę. Tor w 2024 zyskał nową homologację Polskiego Związku Motorowego i jest gotowy przyjąć zawodników najwyżej stawki. 

-Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike 27-28 kwietnia 2024 to idealny moment, żeby spróbować swoich sił w rywalizacji. Na pewno zawodnicy którzy przepracowali zimę na motocyklu i ćwicząc ogólnorozwojowo mogą już Mrągowie zaprezentować swoje umiejętności, ale nowi również świetnie się tu odnajdą – zachęca Andrzej Goleń.

Weekendową rywalizację poprzedzą piątkowe treningi dla zawodników. Warto dodać, że wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Udział w wydarzeniu mogą wziąć także początkujące dzieci od szóstego roku życia, które jeszcze bez rywalizacji mają również swoje specjalne przejazdy na torze tzw. jazdy pokazowe.

Zawody Pit Bike Off-Road 2023

-Bardzo się cieszę, że kolejny rok możemy wspierać zawody Pit Bike. To ważne, by wychowywać dzieci i młodzież w duchu motorsportu. Od małego uczą się zasad bezpieczeństwa i współzawodnictwa oraz techniki jazdy. To co jest “wisienką na torcie” to kolejne nazwiska, dla których minimotocykle stają się trampoliną do karier w innych dyscyplinach. Niezmiennie trzymam kciuki i życzę wszystkim powodzenia! – mówi Arkadiusz Bas, Valvo-Tect, importer marki olejów Valvoline.

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, Kayo, runda pierwsza: 27 i 28 kwietnia 2024, tor motocrossowy MSM Mrągowo. 

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.