ULUBIENIEC PUBLICZNOŚCI: Latika Opalińska

Sezon 2021 za nami. Okazją do jego zwieńczenia będzie Wielka Gala Pit Bike. Uroczystość odbędzie się 4 grudnia w toruńskim Dworze Artusa. Podczas wydarzenia, jak co roku wręczone zostaną nagrody. Jedną z nich jest wyróżnienie dla Ulubieńca Publiczności, który wybierany jest w plebiscycie. Prezentujemy nominowaną z numerem 8 – Latikę Opalińską #466, zawodniczkę klasy Pit Girls w Pucharze Polski Pit Bike SM oraz klasy Stock 90 w Mistrzostwach Polski Pit Bike SM.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z motorsportem?|
– Gdy byłam malutka, chodziłam do taty do garażu, gdzie zawsze były motocykle. Bardzo lubiłam na nie siadać i już wtedy chciałam mieć swój. Kiedy miałam 4 lata, dostałam od taty i wujka pocket bike, ale szybko zmieniliśmy go na małego crossa. Dzięki firmie Lyavik poznałam Pit Bike’i. Mojego pierwszego Pit Bike’a dostałam około 3 lata temu i był to MRF Runner. Jeździłam nim po polach, lasach i małych torach motocrossowych.

Skąd wziął się pomysł na start w zawodach Pit Bike?
– Postanowiłam wystartować w zawodach, ponieważ zrobiłam bardzo duży progres. Tata zabrał mnie pierwszy raz na duży tor w Starym Kisielinie, gdzie bardzo mi się podobało. Poznałam dzieci, które jeżdżą w Pucharze Polski Pit Bike SM i bardzo chciałam jeździć z nimi.

Jak możesz podsumować sezon 2021?
– Tak jak mówiłam przed sezonem, moim marzeniem było stanąć na podium. Był to mój debiut w jakichkolwiek zawodach i bardzo dużo się nauczyłam, brakowało mi doświadczenia i obeznania z torami, ale była to super zabawa. Wiadomo, zawsze może być lepiej, byłam bardzo blisko drugiego miejsca, jednak rywalki okazały się mocne. W przyszłym roku wrócę starsza i mocniejsza !

Jesteś zadowolona ze swoich wyników?
– Mój wynik jest zadowalający. Na każdych zawodach, na jakich byłam, stałam na podium, chociaż wiadomo chciałam wygrać. Kończę sezon 2021 na trzeciej pozycji w generalce i nie mogę się doczekać kiedy znowu się będziemy ściągać w 2022!

Jak zamierzasz spędzić okres zimowy?
– Zimę zamierzam spędzić na placu oraz torach kartingowych, o ile pogoda pozwoli, trenując na swoim Pit Bike’u oraz nowym Ohvale, które jest bardzo szybkie. Może uda się pojechać na jakiś trening do Hiszpanii, gdzie będzie +20°C.. Mam zamiar dalej dobrze się bawić i robić to, co bardzo lubię.

Aby zagłosować na Latikę, należy wysłać SMS o treści: am ulubieniec 8 na nr 71480.
Koszt sms-a to 1,23 brutto, regulamin można znaleźć tutaj: LINK
Głosowanie zakończy się 1 grudnia o północy.

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.