ULUBIENIEC PUBLICZNOŚCI: Hubert Malec

Sezon 2021 za nami. Okazją do jego zwieńczenia będzie Wielka Gala Pit Bike. Uroczystość odbędzie się 4 grudnia w toruńskim Dworze Artusa. Podczas wydarzenia, jak co roku wręczone zostaną nagrody. Jedną z nich jest wyróżnienie dla Ulubieńca Publiczności, który wybierany jest w plebiscycie. Prezentujemy nominowanego z numerem 6 – Huberta Malca #998, zawodnika klasy Stock 90 w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road oraz SM.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z motorsportem?
– Zawsze podobał mi się żużel i jazda w lewo. Jeżeli chodzi o jazdę motocyklem, to rodzice zabrali mnie do sklepu Pitbike.pl w Grębocinie, żebym mógł się przymierzyć do małego motocykla. Tam dowiedzieliśmy się o wypożyczalni w Głażewie. Pojechaliśmy na wypożyczalnię, gdzie odbyły się moje pierwsze jazdy. Spodobało mi się i rodzice kupili mi mój pierwszy motocykl, którym był MRF mini.

Skąd wziął się pomysł na start w zawodach Pit Bike?
– Znudziły mi się jazdy w pokazówkach i postanowiłem wystartować w zawodach. W 2020 roku zdałem licencję, chociaż z uwagi na pandemię i kapryśną pogodę miałem trzy podejścia. W Głażewie dwa razy przeszkodziła pogoda i dopiero w Mórkowie się udało. Już na początku mojej przygody sportowej dowiedziałem się, że nie wszystko zależy od zawodnika. W Mórkowie mój ukochany MRF Runner gasł, przez co nie mogłem być do końca zadowolony z pierwszych zawodów.

Jak możesz podsumować sezon 2021?
– Ten sezon był moim debiutem w zawodach Pit Bike. Startowałem zarówno w SM jak i off- road.  Na off-roadzie najczęściej trenowałem z Karolem Kruszyńskim. Treningi te zaowocowały tym, że zdobyłem 5 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu i jestem najszybszym chłopcem w klasie STOCK 90 na MRF, co uważam za mój sukces. Na asfalcie najwięcej treningów odbyłem z Danielem Blinem. Dzięki tym treningom poprawiłem swoją technikę, co później przełożyło się na prędkość. Cieszę się, że mogę uczyć się od najlepszych.

Jesteś zadowolony ze swoich wyników?
– W pierwszym sezonie wszystko było nowe dla mnie i dla moich rodziców. Nie lada wyzwaniem było pogodzenie treningów i zawodów z nauką i szkołą muzyczną, która pochłania dużo czasu. Mimo, że nie udało mi się stanąć na podium, chociaż dwa razy byłem blisko, uważam, że sezon był udany. Włożyłem w ten sezon wiele wysiłku i pracy, z motocykla wycisnąłem “ostatnie soki”, czego dowodem była złamana rama w Głażewie, dlatego jestem z siebie zadowolony. Mam nadzieję, że trenerzy, teamy i sponsorzy też tak uważają. Wiadomo, każdy chciałby wygrywać, dlatego cel na przyszły sezon jest jeden – stanąć na podium i być w gronie najlepszych. 

Jak zamierzasz spędzić okres zimowy?
– W okresie zimowym mam zamiar popracować nad swoją kondycją i wytrzymałością. Na szczęście możemy całą zimę trenować na halach, więc motocykle nie mają odpoczynku. Mam nadzieję, że efekty będzie widać już wiosną. Chciałbym podziękować całemu Teamowi 1K76K Kruszyński MX Academy na czele z trenerem Karolem Kruszyńskim oraz Oleje Klimowicz Racing Team, trenerowi Danielowi Blinowi za poświęcony czas, cenne wskazówki oraz za świetną atmosferę i doping. Dziękuję także sponsorom i wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki i mnie dopingowali.

Aby zagłosować na Huberta, należy wysłać SMS o treści: am ulubieniec 6 na nr 71480.
Koszt sms-a to 1,23 brutto, regulamin można znaleźć tutaj: LINK
Głosowanie zakończy się 1 grudnia o północy.

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.