Tytuły powędrowały do najlepszych – to oni zwyciężyli w Mistrzostwach Polski!

Miniony weekend był pełen wrażeń. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski odbywających się na Motoparku w Koszalinie. Na torze oprócz wyścigów, rozgrywała się wielka walka z pogodą. Pomimo ogromnej ilości deszczu, jaka spadła w drugi dzień zawodów, organizatorzy uporali się ze wszystkimi przeszkodami i udało się odjechać te emocjonujące zawody!

Dwa dni, zmienne warunki atmosferyczne, mnóstwo upadków i zawzięta rywalizacja – tak w skrócie można podsumować minione Mistrzostwa Polski Pit Bike. Brało w nich udział ponad 80 zawodników z pięciu teamów startujących w 8 klasach. Tytuły zdobyli tylko najlepsi. Pora podsumować tegoroczne najważniejsze wydarzenie dyscypliny Pit Bike!

Na początek najmłodsi – klasa STOCK 90, która pojechała w łączonych wyścigach z dziewczynkami. W tej rywalizacji tytuł Mistrza Polski zdobył Wiktor Oleksiak #767. Warto podkreślić to, że Wiktor po upadku nie ukończył swojego drugiego wyścigu. Mimo przeciwności losu, pokazał swoją waleczność i wygrał. Wicemistrzem, a właściwie Wicemistrzynią została Julia Jantarska #772. Tytuł drugiego Wicemistrza wywalczył Antoni Kuptel #93. Wśród dziewczynek najszybsza była Julia Jantarska #772, na drugiej pozycji uplasowała się Laila Bielecka #880, z kolei trzecie miejsce zajęła Latika Opalińska #466. W kategorii STOCK 125 mistrzowski tytuł uzyskał niepokonany Aleksander Gralewicz #450. Na drugim stopniu podium stanął Hubert Grabowski #270. Drugim Wicemistrzem został Bartosz Derek #489. W rywalizacji STOCK 150 JUNIOR zwycięstwo odniósł Igor Teske #993. Wicemistrzostwo zdobył Kacper Raniszewski #223. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Burzyński #500. W klasie STOCK 150 Mistrzostwo Polski wywalczył Patryk Stankiewicz #707. Zawzięcie rywalizował z nim Jakub Waszak #888, który zdobył tytuł Wicemistrza. Drugim Wicemistrzem został Daniel Bukowski #722. W nowej klasie, LITE 150 najlepszym zawodnikiem był bezbłędny Oskar Kubicki #3. Z tytułem Wicemistrza Polski z Koszalina wracał Piotr Zamiatała #140. Tytuł Drugiego Wicemistrza zdobył Jan Biniewicz #44.

Na torze nie zabrakło również walecznych kobiet! W klasie PIT LADIES tytuł Mistrzyni Polski obroniła Sylwia Dzik #369. Na drugim stopniu podium stanęła Joanna Rutkowska #127. Drugą Wicemistrzynią Polski po zaciętej walce została Oliwia Wojcieska #414. Równie emocjonujące były wyścigi klasy SUPER PIT. Zwycięzcą tej kategorii został Mateusz Hulewicz #58. W pierwszym starcie, dwa okrążenia przed metą, motocykl Mateusza miał awarię. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu złota! Wicemistrzostwo zdobył Marcin Burzyński #502, z kolei tytuł Drugiego Wicemistrza wywalczył Adrian Soja #228. W Mistrzostwach Polski pojechała także najstarsza grupa – klasa MASTERS. Zwyciężył w niej niedościgniony Rafał Walasiewicz #9. Wicemistrzem został Sławomir Bławat #299, na najniższym stopniu podium stanął Daniel Terka #35
W klasyfikacji teamów sponsorskich na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa 3MM Racing Academy. Na drugiej pozycji uplasował się zespół Olsztyn Racing. Trzecie miejsce zajął team Sil Academy.