Tymek zadebiutuje w Mrągowie. To jeden z najmłodszych zawodników stawki!

To wielka chwila dla młodego i bardzo lubianego zawodnika. Mimo, że na motocykl wsiadł w wieku 5 lat i już brał udział w wielu imprezach, m.in. jako uczestnik jazd pokazowych, dopiero teraz wystartuje w rywalizacji podczas zawodów. 

Tymek Andrzejewski #212 podczas 1 rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road na torze motocrossowym w Mrągowie wystartuje w klasie Stock 90, czyli najmłodszej stawce cyklu.

-Obecny rok jest dla Tymka szczególny. Długo na to czekał, by w końcu 24.04.2022 r. zadebiutować jako pełnoprawny zawodnik w I rundzie Pucharu Polski Pitbike Off-Road, która odbędzie się w Mrągowie oraz zdobyć licencję zawodnika. Pierwszy „odbiór techniczny” ma już za sobą, po wizycie w gabinecie lekarza sportowego, gruntownym przebadaniu i testach otrzymał zdolność do uprawiania ukochanej dyscypliny. Oprócz dbania o zdrowie i formę, od dłuższego czasu  trwa cykl przygotowań związany z kompletacją całego, niezbędnego sprzętu (zakup którego, wiąże się z wieloma innymi wyrzeczeniami), planowanie całej logistyki związanej z dalekimi wyjazdami na turnieje  -6 rund Pucharu Polski, dwudniowe Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz inne turnieje opowiada mama młodego zawodnika, Magda Andrzejewska. 

Mając na uwadze, że Tymek będzie debiutował w cyklu Pucharu Polski, jako najmłodszy z zawodników, na starcie ustawi się obok starszych, doświadczonych kolegów, podchodzi do rywalizacji bardzo spokojnie i traktuje to jak każdy kolejny start podczas treningu. Nie nakładamy na Tymka żadnej presji, staramy się go odciąć od „toksycznych komentarzy i ludzi” by w pełni mógł cieszyć się swoją jazdą i cały czas pracujemy nad eliminowaniem błędów na torze i poza nim, co czyni jazdę bezpieczniejszą, efektywniejszą a dla oka efektowną. Celem na ten rok jest objechanie wszystkich planowanych imprez cało, bez kontuzji i powalczenie o jak najwyższe lokaty, pilnując jednocześnie by była to dla niego zabawa, która daje tym większą radość im więcej pracy w nią wsadza – zdradza Magda Andrzejewska.

Tymek przygodę z motocyklem rozpoczął już w wieku 5 lat. Na początku, jak to zwykle bywa zaczęło się niewinnie od małych motorków typu pocket. Okazało się to takim bakcylem, że od tego czasu każdą wolną chwilę spędzałby na motocyklu. Widząc jego zaangażowanie rodzice stwierdzili, że jedyną drogą by zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy jest nauka pod okiem instruktora. W ten sposób po zmianie motocykla na pit bik’a rozpoczął treningi w szkółce Jakuba Majchrzaka w Lesznie. Od tego czasu Tymek regularnie uczęszcza w zajęciach na torach off-roadowych, gdzie doskonali swoją technikę jazdy, przeplatając treningi startami w jazdach pokazowych podczas ogólnopolskich zawodów Pitbike Off-road. W zeszłym roku miał zaszczyt wystąpić również w wyścigu KIDS podczas Mistrzostw Superenduro w Łodzi, gdzie oprócz ścigania mógł we wspólnym padoku podglądać najlepszych zawodników enduro na świecie.

Puchar Polski Pit Bike Off-Road, runda 1, tor Mrągowo
24 kwietnia 2022
Zapisy: https://zawodypitbike.pl/puchar-offroad/
Regulamin: https://pzm.pl/motocykle/regulaminy

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.