Trenuj na Kartodromie przed Pucharem Polski Pit Bike SM!

W miniony weekend odbyła się inauguracja sezonu Pucharu Polski Pit Bike SM. Kolejna runda zaplanowana jest na 10 lipca. Tym razem zawodników czeka ściganie w Bydgoszczy. Aby lepiej przygotować się do startów, przychodzimy do Was z treningami. Rajderzy mają do dyspozycji aż trzy dni w tygodniu na doskonalenie swoich umiejętności na Kartodromie.

Treningi z Robsonem:

Treningi prowadzi Robert “Robson” Szymański, licencjonowany sędzia oraz instruktor sportu motocyklowego PZM. Robert od 2010 roku związany jest z bydgoskim Kartodromem. Doświadczenia nabierał na motocyklach Pit Bike, supermoto oraz sportowych 600/1000 pojemności na polskich i europejskich torach wyścigowych. Jest zawodnikiem motocyklowego Pucharu Polski w klasie 1000. 

Treningi odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach od 15:00 do 19:00. Udział w nich może wziąć każdy, kto chce doskonalić swoje umiejętności w prowadzeniu motocykla. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich rajderów, niezależnie od tego, czy ma się to przełożyć na wynik sportowy, bezpieczniejsze poruszanie w ruchu ulicznym czy po prostu dobrą zabawę – Uczestników dzielimy na grupy w zależności od stopnia zaawansowania. Jeśli przyjadą Pit Bike’i, które są również mile widziane, robimy oddzielną grupę dla nich. Nie są to treningi tylko dla większych motocykli. Do dyspozycji mamy 4 godziny więc tego jeżdżenia jest całkiem sporo w sesjach 15 minutowych. Ważne jest, by spełniać normę głośności, która wynosi 96db. Pomiar dokonywany jest przed wjazdem na tor – mówi Robson – Branie udziału w takich treningach to  rozwijanie umiejętności, budowanie coraz większej świadomości oraz pewności na motocyklu, no i oczywiście bardzo dobra zabawa. Kolejnym argumentem jest to, że robimy to w bezpiecznych warunkach ponieważ na każdym treningu nad bezpieczeństwem czuwa również ratownik medyczny – zakończył.

Kiedy? poniedziałki i środy 15:00-19:00
Kontakt: 693 529 066 oraz 693 529 989
Rejestracja: http://kartodrom.bydgoszcz.pl/kontakt/zgloszenia/

Treningi z Watahą i Mateuszem Hulewiczem:

Treningi odbywają się pod okiem doświadczonego zawodnika, Daniela Blina oraz licencjonowanego instruktora sportu motocyklowego PZM, Mateusza Hulewicza. Daniel ostatnie trzy sezony spędził startując w Mistrzostwach Świata SSP300. Z kolei Mateusz na swoim koncie ma tytuł Mistrza Polski w motocyklowej klasie SuperSport300, czy pierwsze miejsce w motocyklowym Pucharze Europy w klasie Superstock300. Zarówno Daniel, jak i Mateusz mają również sukcesy w zawodach Pit Bike’owych. 

Zajęcia prowadzone są we wtorki. Od godziny 14:00 do 16:00 odbywają się jazdy wolne, z kolei od 16:00 do 19:00 można wziąć udział w treningu technicznym.

Kiedy? wtorki 14:00-19:00
Kontakt: 662 318 048

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.