To już koniec sezonu Pit Bike! Ostatnia runda odbyła się w Toruniu.

To była czwarta i zarazem ostatnia runda Pucharu Polskie Pit Bike SM. Mimo jesiennej aury, na Awix Racing Arenę zjechało ponad siedemdziesięciu zawodników, rywalizujących o ostatnie punkty sezonu. 

-Dla wielu zawodników były to decydujące zawodypodkreśla Sylwia Żółtowska, prezes Otopit. -Wyzwanie okazało się o wiele większe, niż się spodziewaliśmy, bo warunki na torze, były wymagające. Bardzo dziękujemy za współpracę szefom teamów zawodniczych, z którymi na bieżąco analizowaliśmy sytuację. Toruński finał przechodzi do historii, było to ciekawe wydarzenie kończące sezon 2023. Cały sezon był wymagający, przemierzyliśmy wiele kilometrów: od Zielonej Góry, przez Bydgoszcz, Koszalin, podwarszawski Słomczyn, kończąc w Toruniu. Dziękujemy całemu zespołowi pracującemu podczas organizacji zawodów, wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy zawodnikom!

Łącznie w tym sezonie przez Puchar Polski Pit Bike SM przewinęło się blisko sto nazwisk od ósmego roku życia. Zawodnicy ścigali się na minimotocyklach Kayo, MRF, YCF i Ohvale, legitymujący się licencją B, Polskiego Związku Motorowego. 

-To był naprawdę bardzo aktywny sezon-mówi Arkadiusz Bas Valvo-Tect, dystrybutor marki Valvoline.-Na asfalcie widzieliśmy się aż siedem razy. Rozbudowana formuła mistrzostw i cztery rundy pucharu, od maja do października, to nie tylko wiele pracy, ale i radości z jazdy oraz uzyskiwanych sukcesów. Wielkie gratulacje za zwycięstwa we wszystkich klasach pucharowych. Widzimy się podczas rozdania pucharów w Toruniu.

Najlepszym teamem sezonu okazał się IronOK2Race, a najwięcej punktów w sezonie Pucharu Polski Pit Bike zdobyli zawodnicy Motoklubu Olsztyn. Dekoracja za indywidualne zwycięstwa w jedenastu klasach odbędzie się tradycyjnie podczas grudniowej Wielkiej Gali Pit Bike. To będzie przedostatnie wydarzenie w tym roku, na którym stawią się zawodnicy dyscypliny pit bike. Tym razem zamiast kasków i kombinezonów, obowiązywać będą stroje wieczorowe. Wielka Gala Pit Bike oraz rozdanie Pucharów Polski Pit Bike, zarówno za rywalizacje na off-roadzie, jak i asfalcie odbędzie się 9 grudnia w toruńskiej Od Nowie. Mistrzowie Polski dodatkowo otrzymają zaproszenie do Centrum Olimpijskiego w Warszawie, gdzie otrzymają szarfy i puchary za sezon mistrzostw. 

Zwycięzcy IV rundy Pucharu Polski Pit Bike SM

15 października 2023, Awix Racing Arena

MRF Runner 80  

1. Ksawery GASIK

2. Piotr CHUDALA

3. Feliks KRASZEWSKI

STOCK 90

1. Leon POLAK

2. Jan BABIARZ

3. Maksymilian JUSKOWIAK

PIT LADIES

1. Adrianna MACZUGA

2. Maja STANISZEWSKA

3. Adrianna JACKOWSKA

STOCK 125

1. Stanisław BRYŁA

2. Karol TERKA

3. Igor BAJTEK

STOCK 150 JUNIOR

1. Bartosz BAMBECKI

2. Piotr SZWARCZEWSKI

3. Robert KLIMCZUK

LITE 150

1. Michał ZIELIŃSKI

2. Piotr ZAMIATAŁA

3. Szymon KADZISZEWSKI

STOCK 150

1. Jakub WOŹNIAK

2. Jakub WASZAK

3. Aleksandra KOTOWSKA

SUPER PIT 

1. Adrian SOJA

2. Oskar SZULC

3. Norbert TARGOSZ

Mini GP

1. Antoni KUPTEL

2. Mateusz KIJOWSKI

3. Hubert MALEC

KAYO Mini GP

1. Oscar KUBICKI

2. Piotr SZWARCZEWSKI

3. Jakub BELAK

Masters

1. Daniel TERKA

2. Rafał WALASIEWICZ

3. Marcin KAŁUŻA

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1. IRON OK2RACE

2. PIT BIKE STORE RACING TEAM

3. Sil Academy

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.