To będzie prawdopodobnie najgorętszy transfer sezonu!

Mimo, że ma dziewięć lat, opuszcza młodszych zawodników, by rywalizować ze starszymi. Wszystko za zgodą PZM.

Klasa Pit Ladies dedykowana jest zawodniczką od 10 roku życia – mogą ścigać się na pit bike’ach do 125 cc oraz starszym od 12 roku życia na minimotocyklach do 155cc. Mimo, że Latika Opalińska jeszcze nie ma ukończonych 10 lat, otrzymała promesę od Polskiego Związku Motorowego i już w tym sezonie stanie na starcie z Pit Ladies. – A celem jest zwycięstwo w tej klasie. Lati jest na to gotowa – podkreśla Sebastian Opaliński, tata zawodniczki. 

To będzie zaledwie drugi sezon Latiki. Po startach w Pucharze Polski Pit Bike SM w klasie Pit Ladies, przyszedł czas na wielkie wyzwania. Do startu dziewczynka przygotowywała się bardzo intensywnie w zimę. –Pod choinkę dostałam nowego YCF125 i od tego momentu była to miłość od pierwszego odpalenia– mówi nam Latika. –Zimę przepracowałam bardzo mocno na torach kartingowych, dodatkowo w okresie zimowym brałam udział w innych zawodach, które udało mi się wygrać. Do tego przez 15 dni byłam w Hiszpanii w najlepszej szkole świata #Pakosta37 Riders Factory gdzie miałam możliwość trenować z najszybszymi dziećmi na świecie. Był to bardzo intensywny czas i dużo zmienił w mojej jeździe- opowiada zawodniczka.

Decyzja o stracie nie tylko ze starszymi dziewczynkami, ale przecież także dorosłymi kobietami, to skok na głęboką wodę. Tata Latiki, jest jednak przekonany, że poradzi sobie doskonale. – Latika czuje się dużo lepiej na 125cc, niż na 88cc.  Z racji tego że nie ma jeszcze 10 lat, zwróciliśmy się z prośbą do PZM o promesę na uczestnictwo w Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski Pitbike SM w klasie wyższej Pit Ladies. Wiem, że Latika będzie najmłodsza i ma  najsłabszy motocykl w stawce, ale czuje się mocno i ma nadzieję powalczyć o zwycięstwa. 

Znakomitą formę Latiki, potwierdza trener Marek Szkopek. – Mieliśmy okazję razem trenować już w nowym sezonie i przyznaję, że progres jest imponujący. Trzymam kciuki!

Niestety Latika nie była obecna podczas rozgrzewki, gdyż miała I Komunię Świętą, ale stawi się już 21-22 maja na pierwszą rundę Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM w Toruniu.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.