Sylwia Dzik: Teraz czas na krótką przerwę!

Sylwia Dzik „Dzikuska” pod koniec zeszłego roku bezapelacyjnie została okrzyknięta Objawieniem Sezonu 2018! Tym razem zapowiada jednak, że nie wystartuje we wszystkich rundach Pucharu Polski Pit Bike SM. Znamy najważniejszy powód!

Jakiś czas temu publikowaliśmy prezentację zespołu Roszak Racing na sezon 2019, nie da się ukryć, że zaskoczeniem jest brak Twojej osoby na liście. Nasuwa się tylko pytanie …co się stało?
Sylwia Dzik: Z zespołem Roszak Racing jestem dalej związana bardzo mocno, bo to między innymi, dzięki nim mogliście mnie oglądać na torze. Niestety przez brak czasu i poniekąd możliwości finansowe po prostu nie mogę wziąć udziału we wszystkich rundach, więc automatycznie walka o punkty i podium jest niemożliwa. W tym sezonie z pewnością pojawię się na rundzie oraz na treningach z zespołem Roszak Racing, więc brak mojej osoby na liście to nie koniec wspólnej zabawy, a raczej krótka przerwa!

W zeszłym roku zawojowałaś Pucharem Polski Pit Bike SM w klasie pit ladies, w tym sezonie wiele osób stawiło Cię w gronie faworytek, nie jest Ci trochę żal, że odpuszczasz?
Sylwia: Wspomnienia związane z udziałem w Pucharze, jakie posiadam są bezcenne i warto byłoby to kontynuować! Na pewno nie rezygnuje z pit bike, tak jak wspominałam – wiele wyrzeczeń oraz brak czasu i nowe projekty na sezon 2019, nie pozwalają na udział we wszystkich rundach. Była to ciężka decyzja, ponieważ jak wiecie ubiegły sezon był moim debiutem, w którym miałam okazję pokazać swoje umiejętności i dołączyć do grona faworytek, ale może czas, żeby dać innym ladies szansę, by poczuć smak szampana na podium.

Gdzie w takim razie będzie, można spotkać Cię w tym sezonie, jakie starty planujesz w tym roku?
Sylwia: U mnie wszystko zmienia się z minuty na minutę, sama czasami mam problem żeby nadążyć za swoimi myślami! Aktualnie szykuje nowy projekt i nic więcej nie mogę zdradzić, nie chce po prostu wprowadzać Was w błąd.

Myślisz o tym, żeby jeszcze kiedyś wystartować w pełnym cyklu Pucharu Polski Pit Bike SM, będziesz śledzić wyniki zawodniczek, które pojawią się w tym sezonie?
Sylwia: Tak, jasne! Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie nic już mi nie stanie na przeszkodzie i będę mogła z przyjemnością uczestniczyć w pełnym cyklu rund z jeszcze większą liczbą zawodniczek!

Rywalizacja w klasie pit ladies, z roku, na rok jest coraz bardziej emocjonująca. Kto Twoim zdaniem będzie dominował w tym sezonie, komu kibicujesz?
Sylwia: Każda kobieta, która próbuje swoich sił w jeździe na dwóch kółkach już jest dla mnie wygraną! Charakter do jazdy, jaki dziewczyny pokazują na torze jest wyjątkowy i szczerze kibicuje wszystkim ladies! Jak widzieliście walka trwała nie tylko cały sezon, ale również do ostatniego okrążenia. Tak, więc dziewczyny, jeżeli macie obawy co do udziału to spróbujcie swoich sił! Jak widać w debiucie bez jakiegokolwiek pojęcia o rywalizacji na torze, można zająć drugie miejsce i zostać „objawieniem sezonu” oraz spotkać się na torze z zawodnikami lub poznać mega pozytywne osoby!

Dzięki za rozmowę i do zobaczenia na torze.
Sylwia: Dzięki!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.