Super Champion 2020

Startuje nie tylko na off-roadzie, nie tylko na asfalcie, ale i zgarnia laury na miniżużlu. Ta nagroda nie mogła powędrować do nikogo innego! Maksymilian Pawełczak Super Championem 2020.

Maksymilian na podium Pucharu Europy na miniżużlu /zdjęcie: Facebook

Choć ma dopiero 11 lat, jest wschodzącą gwiazdą motorsportu. W Toruniu zdobył mistrzostwo kraju Pit Bike SM w klasie STOCK 125. Na swoim koncie ma też srebro w Mistrzostwach Okręgu Bydgoskiego w klasie STOCK 125 na off-roadzie.

Maksymilian Pawełczak to zawodnik znany nie tylko w środowisku Pit Bike, ale również na miniżużlu. Jest zawodnikiem BTŻ Polonii Bydgoszcz. W sezonie 2020 wystartował w żużlowym finale Pucharu Europy w klasie 125 cc, gdzie stanął na podium zajmując drugie miejsce. 

Jest wzorem sportowca, a to już jego trzeci tytuł Super Championa –Jestem trochę zaskoczony, ponieważ udało mi się zdobyć tą nagrodę trzeci raz. Dziękuję całej ekipie Pit Bike, dziękuję również moim rodzicom za wsparcie w całym sezonie, bo bez nich nie udałoby mi się tego zdobyć, dziękuję trenerom i do zobaczenia! -powiedział Maks.

Transmisja z Wielkiej Gali Pit Bike 2020:

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.