Strój off-road od stóp do głów!

Profesjonalny strój motocrossowy składa się z kilku elementów, które zapewniają ochronę i komfort dla motocyklisty podczas jazdy.

Oto podstawowe elementy składające się na strój motocrossowy:

  1. Kask – zawsze jest obowiązkowy, najważniejszy element ochrony zawodnika. Chroni głowę i twarz przed urazami w przypadku wypadku. Profesjonalne kaski motocrossowe posiadają specjalne wentylacje, które zapewniają przepływ powietrza i odprowadzają wilgoć. Bez kasku nie wsiadamy na motocykl.
  2. Gogle – zapewniają ochronę oczu przed piaskiem, kamieniami i innymi drobnymi elementami, które mogą wpłynąć na widoczność. Profesjonalne gogle motocrossowe są wykonane z poliwęglanu i wyposażone w specjalne warstwy antyrefleksyjne.
  3. Buzer – ochroni klatkę piersiową, ramiona i łokcie przed urazami. Profesjonalne buzery motocrossowe wykonane są z wytrzymałych materiałów i posiadają ochraniacze z tworzywa sztucznego.
  4. Spodnie – zapewniają ochronę bioder, kolan i piszczeli przed urazami. Profesjonalne spodnie motocrossowe wykonane są z materiałów odpornych na przetarcia i niektóre z nich posiadają ochraniacze z tworzywa sztucznego lub gąbki.
  5. Ochraniacze na kolana – ułatwiają zachowanie odpowiedniej postawy na motocyklu oraz chronią przed uderzeniami kamieni. Podczas upadku zmniejszają ryzyko kontuzji kolan.
  6. Buty – ochronią stopy i kostki przed urazami. Jeden z ważniejszych elementów stroju. Profesjonalne buty motocrossowe wykonane są z wytrzymałych materiałów i posiadają sztywną podeszwę oraz ochraniacze kostek.
  7. Rękawice – chronią dłonie przed urazami i zapewniają pewny chwyt na kierownicy. Profesjonalne rękawice motocrossowe wykonane są z wytrzymałych materiałów i posiadają ochraniacze na kostkach i palcach oraz zapobiegają odciskom.
  8. Stabilizator kręgosłupa – jest to raczej dodatkowa forma ochrony. Jest stosowana w zależności od upodobań zawodnika. Chroni przed urazami karku.

Wszystkie elementy strój motocrossowy powinny być dobrze dopasowane i indywidualnie dobrane do ciała motocyklisty, aby zapewnić maksymalną ochronę i komfort podczas jazdy.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.