STOCK 90: Wielka walka o zwycięstwo

10 lipca na Kartodromie odbyła się druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawody na bydgoskim obiekcie rozpoczęły się od łączonego wyścigu klasy  STOCK 90 oraz PIT GIRLS. W rywalizacji chłopców zwycięstwo po zaciętej walce odniósł Wiktor Oleksiak. Drugi był Antoni Kuptel, a trzecie miejsce zajął William Forstner.

W wyścigu klasy Stock 90 wzięło udział 10 zawodników. Na torze toczyła się zawzięta rywalizacja. Ostatecznie, na najwyższym stopniu podium stanął  Wiktor Oleksiak #767. Na bydgoskim Kartodromie do mety dojechał z czasem 16:09.562 – Julka Jantarska pokazała, co potrafi. Najpierw ją wyprzedziłem, potem wraz z Antkiem wyszła na prowadzenie. Trochę musiałem poczekać aż uda mi się wrócić na początek stawki, ale się udało i dowiozłem pierwsze miejsce – powiedział Wiktor.

Tuż za plecami Wiktora, na drugiej pozycji uplasował się Antoni Kuptel #93. Zawodnik Sil Academy ukończył wyścig w 16:09.667 – Już drugi raz jestem na drugim miejscu. Trochę byłem smutny, że nie udało mi się być pierwszym, ale jestem też zadowolony. Start nie do końca mi się udał, bo przerywał mi motocykl. Później nadgoniłem, trochę powyprzedzałem. Chciałbym podziękować mojemu całemu teamowi, mechanikom i Jędrkowi – mówił Antek.

Na trzecim miejscu znalazł się William Forstner #912 z czasem 16:40 – W tym roku jestem już drugi raz na trzecim miejscu. Bardzo się cieszę, ale wolałbym być już na pierwszym! Trzeba dużo trenować – podsumował William.

W wyścigu brali udział także: Filip Walkiewicz #586 (Sil Academy), Franciszek Stokłosa #390, Mieszko Mudło #122, Szymon Plichta #14 (3MM Racing Academy), Karol Terka #340 (Olsztyn Racing), Nikodem Sobierajski #469, Hubert Malec #998 (Oleje Klimowicz Racing Team).