SKW Racing Park w Skawinie – tu potrenujesz zimą w okolicach Krakowa!

Temperatura na minusie za oknem nie musi oznaczać tego, że twój Pit Bike będzie stał całą zimę w garażu. W ostatnim czasie odwiedziliśmy znajdujący się na południu Polski SKW Racing Park w Skawinie. To kryty tor położony niecałe 20km od Krakowa. Sprawdź, jak wygląda na nim trening z Katanka Young Team!

Szkolenia na SKW Racing Park prowadzi Magdalena Stankiewicz, trenerka w Katanka Young Team. Zawodnicy z wielką chęcią trenują pod jej czujnym okiem. – Czasami wybieramy się na inne hale w Krakowie, ale tylko tutaj wszyscy czujemy się tak dobrze, jakby ona była naszym drugim domem, ponieważ od początku istnienia szkółki to właśnie tutaj nasze zajęcia zawsze się odbywają. – mówi Raniszewski.

O tym, jak się tutaj jeździ opowiedzieli nam również trenujący w Skawinie rajderzy. – Na dworze aktualnie mamy minusową temperaturę, więc hala jest naprawdę świetnym miejscem, żeby trenować i ćwiczyć technikę jazdy. Głównie wykonuje uślizgi tylnego koła, ponieważ dość często zdarza się to na torach, przy zbyt gwałtownym odkręceniu gazu a tutaj jest świetne miejsce aby poćwiczyć ten manewr. – mówi Kacper Raniszewski. – Uczymy się także schodzić na kolano i jeździć po torze jak najszybciej – dodał Kamil Kolec.

Już od najmłodszych lat użytkownicy Pit Bike’ów mogą poczuć adrenalinę, która towarzyszy im podczas nauki schodzenia na kolano lub trenowania uślizgów. Ogromnym plusem jest brak limitów co do doświadczenia w jeździe. Pytając startujących o ich czas praktyki odpowiedzi były najróżniejsze, zaczynając od dwóch miesięcy do trzech lat. Wszyscy tą pasją do minimotocykli zostali zarażeni, czy to od rodziny, znajomych jak i poprzez oglądanie wyścigów motocyklowych.

Jedni rajderzy jeżdżą dla pasji, również aby poprawić swoją technikę i umiejętności, a inni trenują i skupiają się na starcie w Pucharze oraz Mistrzostwach Polski Pit Bike SM. Zapraszamy was wszystkich do Skawiny!

Strona SKW Racing Park: LINK
Grupa Katanka Young Team na facebooku: LINK

Paulina Makowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.