Robert Rosół: ,,Kompletnie nie spodziewałem się takiego wyniku”

Już jutro na Kartodromie w Bydgoszczy odbędzie się trzecia runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Z innymi zawodnikami zmierzy się startujący w klasie Masters Robert Rosół. Jak trenuje zawodnik, który na co dzień mieszka w Niemczech? Sprawdźmy.

Nie brałeś udziału w pierwszej rundzie Pucharu Polski Pit Bike SM w Starym Kisielinie, wystartowałeś jednak w drugiej rundzie w Bydgoszczy. Zająłeś tam drugie miejsce, jesteś z tego zadowolony?
Tak, oczywiście, że jestem zadowolony. Kompletnie nie spodziewałem się takiego wyniku, szczęście było po mojej stronie, tak przynajmniej mi się wydaje.

Jak możesz podsumować zawody w Kartodromie?
Zawody są świetnie zorganizowane, widać, że robią to ludzie z pasją. Jest to bardzo fajny obiekt, zdobyłem tam super doświadczenie. Były to moje pierwsze zawody i pierwszy wyścig na mini motocyklu.

Lubisz bydgoski tor?
Tak lubię ten tor,  jest to wyjątkowy obiekt z ciekawą historią ,dobrą przyczepnością i ciekawą nitką.

Na co dzień mieszkasz w Niemczech, jak wygląda tam sporty motorowe? Miałeś zasięg zmierzyć się z Niemcami w zawodach? Są u nich pit bike’i?
– Motorsport w Niemczech jest bardzo popularny, niestety brakuje tu sponsorów. W zawodach na mini motocyklach w tym kraju jeszcze nie startowałem, ale są takie plany. Pit Bike’i wśród niemieckiej ludności są bardzo lubiane, a ich popularność bardzo szybko się rozwija.

Dużo trenujesz przed trzecią rundą?
– Staram się trenować tyle na ile czas mi pozwala. Niestety nie mam zbyt wielu wolnych chwil, dlatego treningi nie odbywają się tak często jakbym tego chciał.

Które miejsce chciałbyś tam zająć?
–  Powiem pewnie tak jak każdy zawodnik, ale największe szczęście na mojej twarzy moglibyście zauważyć, gdybym zdobył miejsce pierwsze

Jakie masz nastawienie na Bydgoszcz?
Mam bardzo dobre nastawienie, liczę na jak najwyższą pozycję, nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że szczęście mi dopisze.

Twój cel na resztę sezonu?
– Jest to z pewnością jak największa liczba treningów oraz przyjemność z wykonywanych ćwiczeń.

Puchar Polski Pit Bike SM Runda 3 – Bydgoszcz – 31 lipca
Zapisy: https://otopit.pl/puchar-polski-pit-bike-sm/
Wydarzenie: https://fb.me/e/53aJm7kgI
Transmisja: https:/ /youtu.be/Ihv71lfrq2s

Weronika Winiarska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.