Puchar Polski Pit Bike SM 2022: WallraV Race Center Stary Kisielin

Tor w Starym Kisielinie powstał w latach 60-tych i został zbudowany przez lokalny automobilklub. W sezonie 2022 na WallraV Race Center odbędzie się druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Minimotocykle na tym obiekcie rywalizować będą w dniach 25-26 czerwca.

Na torze o szerokości 12 metrów i długości 1,042km, udało się umieścić zakręty niemal każdego typu. Posiadają mocno wyprofilowane łuki i nawroty, które pozwalają na duże złożenia. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc między innymi najdłuższy łuk, który został nazywany potocznie „patelnią”.

WallraV Race Center jest bardzo lubiany przez zawodników. – Jest to mój ulubiony tor i byłam na nim najwięcej razy, gdyż mam do niego najbliżej. Podczas jazdy na tym torze, za każdym razem jestem bardzo zadowolona. Nawierzchnia w Starym Kisielinie jest super, opony zawsze kleją na suchym, bo na mokrym jest lodowisko jak na większości torów. Jadąc na limicie prędkości, zawsze zdarzy się uślizg, ale jest on do opanowania. W czasie Pucharu Polski Pit Bike SM w Kisielinie startowałam z czwartej pozycji, razem z chłopakami, a wśród Pit Girl z drugiej. Niestety podczas startu, nie wskoczył mi dobrze bieg i straciłam 2 lub 3 pozycje, więc ostatecznie dojechałam czwarta. Tor jest jednokierunkowy w prawo, dzięki temu jest więcej prawych zakrętów, choć są szerokie i można je pokonać z wysoką prędkością, więc dają dużo frajdy podczas ścigania. Tor WallraV Race podoba mi się najbardziej i chciałabym, aby odbywało się tam, jak najwięcej zawodów. – mówi Latika Opalińska #466 z klasy Pit Girls.

Niektórzy zawodnicy tak dobrze znają ten obiekt, że już mają swoje ulubione miejsca na torze. – Ten tor moim zdaniem jest bardzo ciekawy, lecz stan nawierzchni nie jest zbytnio zadowalający. Gdy warunki są choć trochę niesprzyjające, jedzie się tam jak po lodzie. W poprzednim sezonie, niestety ominęła mnie pierwsza runda Pucharu Polski, ale w tym roku zamierzam się już pojawić. Moją najbardziej ulubioną sekcją, są tak zwane zakręty „pod laskiem”. Jest to bardzo szybka sekcja, aż do wyjścia na główną prostą, w których czuje się jak ryba w wodzie. Gdy warunki są sprzyjające tor wypada naprawdę dobrze. Już nie mogę doczekać się tegorocznego Pucharu Polski Pit Bike SM. – opowiada Leszek Szlachta #157 startujący w klasie MiniGP.

Wśród zawodników startujących na WallraV Race Center są też tacy, którzy stawiali na nim swoje pierwsze kroki. –Tor w Starym Kisielinie to mój ulubiony obiekt, gdzie zaczynałam swoją przygodę z motocyklami 3 sezony temu. Ze względu na lokalizację jest to tor, na którym bywam najczęściej. Znam go dość dobrze, wiem gdzie i czego można spodziewać się na każdym zakręcie. Brałam udział w zawodach w Kisielinie, w poprzednim sezonie i dwa lata temu. W obu przypadkach pogoda dopisała i opony trzymały się nawierzchni jak trzeba. Dwa lata temu, był to łączony wyścig kilku klas i ścigaliśmy się z chłopakami. Było ekstremalnie gorąco, na torze bardzo ciasno i zdarzało się sporo wywrotek. Poprzedni sezon, to już oddzielne wyścigi Pit Ladies i trochę spokojniejsza atmosfera startów, jednak nie mniej emocjonująca. Zawody w Starym Kisielinie udało mi się ukończyć na czwartej pozycji. Pod koniec sezonu, tor WallraV był już dość mocno wyeksploatowany i pojawiło się kilka nowych dziur w nawierzchni. Jedną z nich, która znajduje się pod laskiem, udało mi się zaliczyć i zakończyć spektakularną wywrotką, lecz to tylko dlatego że obrałam złą nitkę przejazdu. Poza tym uważam, że tor w Starym Kisielinie jest najfajniejszym małym torem w Polsce, pięknie położonym w środku lasu z fajnymi opcjami noclegowymi w pobliżu. Już nie mogę się doczekać by tam wpaść na otwarcie sezonu! – opowiada Jagoda “Blueberry” Żyłkowska #944 z klasy Pit Ladies.

W tym sezonie na WallraV Race Center odbędzie się druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawody rozegrane będą w dniach 25-26 czerwca. Jeśli mieszkacie w zachodniej Polsce, koniecznie musicie odwiedzić ten malowniczy obiekt!

WallraV Race Center Stary Kisielin: LINK

Paulina Makowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.