Przed nami finał sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road

Już 30 września na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej, najlepsi zawodnicy tegorocznego pucharu, staną do ostatecznej rywalizacji o laury sezonu. 

Dla zawodników i kibiców będzie to duże wydarzenie, ponieważ puchar w takiej formule rozgrywany jest po raz pierwszy. W stawce zobaczymy dwudziestu najlepszych zawodników z każdej klasy.

Holeshot, relacja na żywo i nowy tor
By dostać do finału, zawodnikom liczy się suma sześciu wyścigów (lub mniej jeśli znalazł się w pierwszej dwudziestce klasy) organizowanych na przestrzeni sezonu 2023. Off-road-owe zmagania rozgrywały się na torach w Mrągowie, Głażewie, Koszalinie, Wierzchucinie Królewskim, czy Kiełczewie. Tor w Dąbrowie Górniczej, wraca do stawki po małych perturbacjach. Wreszcie mogą odbywa się tam zawody, a lokalny organizator robi wszystko, by uczcić powrót obiektu do kalendarza rozgrywek i przyjąć godnie zawodników i sympatyków dyscypliny z całego kraju. -Za nami już camp, który zorganizowali wspólnie trenerze Karol Kruszyński i Tomasz Wysocki. Przyjechała ponad trzydziestu zawodników, by trenować na przebudowanym torze. Z niecierpliwością czekają na to wydarzenie także adepci Akademii Pitbike, jest nas coraz więcej, spotykamy się cyklicznie i szlifujemy umiejętności i technikę jazdy. Zapraszam wszystkich zainteresowanych jazdą na pit bike, na zawodach w najbliższą sobotę, będzie można zobaczyć z bliska, na czym to polega-zaprasza Jarosław Mucha, Akademia Pitbike z Jaworzna.

Jak zapowiada organizator nie zabraknie atrakcji. Jedną z nich, ma być, tradycyjna zaciągnięta z motocrossu i przyznanie wyróżnienia za “holeshot”, czyli wyjście na pozycję lidera w pierwszym zakręcie po starcie wyścigu. Całość będzie transmitowana na żywo. Zawody będzie można oglądać na kanale zawodów pit bike.

Kolejną niespodzianką będzie szansa dla startu dla osób zakwalifikowanych do finału, lub jeżdżących wcześniej w klasie Amator. Organizator zapewnia w tej grupie dwadzieścia miejsc, obowiązkowe są zapisy. Grupa przeznaczona jest dla zawodników od 120cc pojemności, wzwyż. Będzie można również zdać egzamin na licencję. Tu rywalizacja oczywiście odbywa się poza walką o tytuły, można za to zdobyć lokalny puchar toru MXDG.

Tor zaprojektowany przez Tomasza Wysockiego

Największą niespodzianką dla zawodników będzie sam tor, który przeszedł totalną metamorfozę. Okazuje się, że za zmianę konfiguracji odpowiada utytułowany zawodnik motocrossu i trener, Tomasz Wysocki.-Zgadza się tor jest mojego projektu. Postawiłem zdecydowanie na techniczną jazdę. Prędkość będzie odgrywać tu drugorzędne znaczenie, najważniejsze będą umiejętności zawodnika. W miniony weekend odbył się camp, gdzie tor przeszedł chrzest bojowy. Pierwszego dnia, mimo że nie oszczędzała nas pogoda, dało się jeździć i nikt się nie poddawał, drugie mieliśmy warunki idealne i takich życzę wszystkim na finale! Obiekt jest również bardzo ciekawy dla publiczności, gdyż widać całą doskonale rywalizację na całej trasie. Sami zawodnicy są na bardzo wysokim poziomie, będzie więc co oglądać! 

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Wystarczy odwiedzić MXDG Dąbrowa Górnicza w sobotę 30 września. Od rana tradycyjnie będą odbywać się treningi i kwalifikacje, start zawodów 11:30, a kwadrans wcześniej rozpocznie się transmisja z tego wydarzenia.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.