Poznajmy się: Ola Nowak #486

Nowy sezon to nowi zawodnicy. W związku z tym powstała nowa seria – poznajmy się! Dziś przedstawiamy wam Olę Nowak, zawodniczkę zawodów off-roadowych.

Ola Nowak ma 15 lat i pochodzi z Rząśni. W sezonie 2021 zadebiutuje w Pucharze Polski Pit Bike. Rywalizować będzie w klasie Pit Ladies na motocyklu MRF 140 RC.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z motorsportem?
Zacznijmy może od samego początku… W 2014 roku mój tata kupił mojemu bratu duży motocykl do jazdy na off-roadzie. Jako 8-letnia dziewczynka bardzo mu tego zazdrościłam, namawiałam tatę, żeby kupił mi malutki motorek dla dzieci. Pół roku później udało się i już miałam swoją pierwszą maszynę. Co prawda, była to 50-tka w automacie, ale frajda była przeogromna! Potem zmieniałam motocykle na większe i mocniejsze, aż w końcu przyszedł moment na bardziej sportową jazdę, bo wciąż był jakiś niedosyt.

Jak dowiedziałaś się o Pit Bike’ach? 
Widziałam je w różnych social mediach, głównie na Instagramie u moich znajomych.

Skąd pomysł na Pit Bike’i? Dlaczego postanowiłaś wystartować w zawodach?
W tamtym roku zaczęłam regularnie trenować na moim klubowym torze motocrossowym Motopower Kleszczów. Na tor jeździł ze mną mój tata, a ja zaczynałam wtedy dopiero jeździć na motocyklu o pojemności 85cc i niezbyt umiałam poradzić sobie w momencie, gdy np. w dalszej części toru miałam jakąś wywrotkę, albo motocykl mi po prostu zgasł. Dlatego szukaliśmy dla mojego taty czegoś zwinnego, małego i dającego mnóstwo frajdy, aby mógł jeździć po torze razem ze mną i w razie czego szybko mi pomóc. Wybór padł na Pit Bike’a.

Mój kolega z jednego z Pit Bike’owych klubów powiedział mi, że w Dąbrowie Górniczej odbędą się zawody, czyli w sumie nie tak daleko od mojego domu. Widziałam, że mój tata miał na mini motocyklu dużo frajdy, więc postanowiłam go zapisać, żeby spróbował swoich sił w zawodach. Tata jednak wolał jeździć „sam dla siebie”, po klubowym torze. 3 dni przed startem zawodów w Dąbrowie Górniczej, uznałam, że takiej imprezy nie warto odpuszczać i zapisałam się ja! Warto dodać, że na tamten moment na Pit Bike’u spędziłam jakieś 15 minut, żeby spróbować „co to tak właściwie jest”. Przed zawodami jeździłam po podwórku i polnej dróżce za domem, żeby przyzwyczaić się do nowego dla mnie ułożenia biegów… Start w zawodach bez żadnego doświadczenia był bardzo odważnym krokiem. Finalnie zawody ukończyłam na drugiej pozycji, mimo dwóch czy trzech gleb i drobnej awarii. Dojechałam na metę i to dużo lepiej, niż myślałam! Razem z tatą stwierdziliśmy, że start był strzałem w dziesiątkę, dlatego cały ten sezon planujemy nie odpuszczać Pit Bike’owych wyścigów. Jest to super trening do jazdy na dużym motocyklu!


Twoje cele na sezon 2021?
– Jedno jest pewne – wziąć udział we wszystkich rundach off-roadowego Pucharu Polski Pit Bike! Drugą, a  w sumie pierwszorzędną sprawą jest to, żeby cały sezon przebiegł bezkontuzyjnie i bezpiecznie. Poza tym myślę, że trening, trening i jeszcze raz trening! Aby stawać się coraz lepsza i coraz szybsza.

Jeżeli jesteś nowym zawodnikiem i chcesz, abyśmy o tobie napisali – skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@pitbike24.pl.

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.