Poznajmy się: Kamila Włoczywoda #410

Nowy sezon to nowi zawodnicy. W związku z tym powstała nowa seria – poznajmy się! Dziś przedstawiamy wam Kamilę Włoczywodę, znaną też jako OnkoMotoSiostrę. 

Kamila Włoczywoda ma 33 lata i pochodzi z Bydgoszczy. W sezonie 2021 zadebiutuje w zawodach asfaltowych, czyli Pucharze oraz Mistrzostwach Polski Pit Bike SM. Będzie rywalizowała w klasie Pit Ladies na motocyklu MRF 140SM.

Zacznijmy od początku – jak zaczęła się Twoja historia z motorsportem?
Moja historia z Pit Bike’ami zaczęła się w grudniu ubiegłego roku. Było to 1,5 miesiąca po przeszczepie szpiku, na torze w Głażewie, dzięki wypożyczalni Moto-Pit oraz uprzejmości Pana Miłosza Pawlikowskiego. Dostając nowe życie postanowiłam „Przeżyć Życie na Picie”. Dzięki pomocy osób takich, jak: 3MMracing, Top-Bike Łódź, MotoSkuniu, MotoSlidery były możliwe treningi i pojawiła się realna wizja debiutu w Pucharze Polski Pit Bike SM.


Jak dowiedziałaś się o Pit Bike’ach?
Pierwszym Pit Bike’iem, którym jeździłam był YCF 150 użyczony przez Robsona 1000RR kilka lat temu na Bydgoskim Kartodromie. Dziki i zrywny charakter Pit Bike’a dokładnie mnie odzwierciedla. Miłość do motocykli towarzyszy mi od zawsze, lecz mini motocykle pochłonęły mnie w szczególności.

Skąd pomysł na Pit Bike’i?
– Na pomysł wpadłam podczas czterotygodniowego pobytu w izolatce na przeszczepie szpiku. Pit Bike są dostępne dla różny grup wiekowych. Od trzylatka po emeryta. To tańsza wersja sportów motorowych. Jak dla mnie, to wyśmienita rehabilitacja. Ucieczka od choroby, dalszego leczenia. Wyśmienity sposób na wyłączenie głowy i odpoczynek psychiczny. Z tym sportem wiąże swoją przyszłość. Wierzę, że rozpowszechnimy go na tyle, że każdy zapytany “co to jest Pit Bike?” będzie znał odpowiedź.

Dlaczego postanowiłaś wystartować w zawodach?
Debiut w Pucharze Polski Pit Bike SM można powiedzieć, że to początek mojego projektu. W warunkach szpitalnych stworzyłam projekt „OnkoMotoSiostra i jak przeżyć Życie na Picie”. Debiutując w zawodach chcę pokazać innym, że marzenia się spełniają. Mimo przeciwności losu, chorobie, braku funduszy – jak się marzy, wierzy, działa i pomaga – można wszystko osiągnąć. Chciałabym promować dyscyplinę Pit Bike, gdyż wiąże z nią przyszłość jako zawodnik, a także jako przyszły trener dzieci i młodzieży. Chcę rozpowszechniać i dać  informację innym o dostępności wszystkich sklepów w Polsce, teamów racingowych, trenerów pozostawiając ludziom wolny wybór. Spełniając swoje marzenie, dam przykład i nadzieję innym, że marzenia się spełniają.


Twoje cele na sezon 2021?
Moim celem na 2021 jest debiut w Mistrzostwach oraz Pucharze Polski Pit Bike SM, a także własny Pit Bike. Posiadanie wystarczającej ilości funduszy, aby móc wystartować we wszystkich rundach i treningach. Pozyskanie jak największej liczby sponsorów, by móc rozwinąć swój projekt, posłać dalej dobro, które zostało mi dane. Celem jest także poznanie ludzi chętnych do współpracy przy projekcie, rozwijaniu oraz promowaniu dyscypliny Pit Bike


Jeżeli jesteś nowym zawodnikiem i chcesz, abyśmy o tobie napisali – skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@pitbike24.pl.

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.