Poznaj produkty Valvoline i zapewnij najlepszą ochronę dla swojego Pit Bike’a!


Modele prezentowane w naszej ofercie, same w sobie cechują się wysoką jakością i bardzo niską awaryjnością. Warto jednak pamiętać, że głównie jest to zasługa regularnej obsługi serwisowej, zgodnej z zaleceniami producenta. Bez odpowiednich olejów oraz środków chemicznych przeznaczonych do tego celu, maszyna może ulec uszkodzeniu. W naszej gamie znajdziecie środki tylko i wyłącznie najwyższej jakości marki Valvoline, które doskonale zadbają o Wasz motocykl, a Wy będziecie mogli cieszyć się bezawaryjnością swojego Pit Bike’a oraz nieprzerwaną jazdą.


W tym artykule przygotowaliśmy dla Was listę najbardziej potrzebnych produktów! 

Oleje silnikowe: 


Valvoline DuraBlend 4T 10W40
To wysokiej jakości półsyntetyczny olej silnikowy. Przeznaczony jest do silników czterosuwowych i idealnie sprawdza się w motocyklach z mokrym sprzęgłem, dzięki czemu jest wręcz stworzony dla Pit Bike’ów. Zapewnia doskonałe smarowanie, skutecznie zmniejszając tarcie w silniku, znacznie przedłużając jego żywotność. Ułatwia rozruch zimnego silnika oraz gwarantuje szybkie rozprowadzenie oleju nawet w niskiej temperaturze. Idealnie sprawdzi się w fazie docierania silnika oraz do motocykli o mniej obciążonych silnikach, przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej.


Valvoline SynPower 4T 40W40
To najwyższej jakości, w pełni syntetyczny olej silnikowy. Tak jak jego poprzednik, doskonale sprawdza się do silników stosowanych w Pit Bike’ach, ze względu na świetną współpracę z mokrym sprzęgłem. Skład oleju zapewnia doskonałe smarowanie silnika, dzięki czemu znacznie zmniejsza się siła tarcia między współpracującymi elementami, co sprawia, że silnik jest bardzo odporny na zużycie. Olej utrzymuje go również w czystości i zapobiega powstawaniu osadów. Ułatwia też rozruch zimnego silnika oraz zapewnia mu doskonałe smarowanie nawet w niskiej temperaturze. Ten rodzaj będzie idealny do wysokoobciążonych silników, stosowanych w motocyklach wyczynowych, którym zapewni najwyższą ochronę. 

Każdy z pojazdów w naszej ofercie, może być używany na dwa sposoby, więc olej najlepiej jest dobrać pod kątem naszego stylu jazdy. Warto pamiętać, że tylko regularna wymiana oleju zapewnia skuteczną ochronę dla silnika, a co za tym idzie, wysoką bezawaryjność.

Inne, niezbędne środki smarne:Valvoline Air Filter Oil 
To olej stosowany do smarowania filtrów powietrza. Jego formuła doskonale zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, dzięki czemu zapobiega przedostawaniu się ich przez filtr do gaźnika oraz dalej do silnika, co skutecznie chroni silnik przed uszkodzeniem. Skład  płynu jest jednak łagodny dla materiałów, z których wykonane są filtry, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na ich żywotność oraz nie powoduje uszkodzeń.


Valvoline Synthetic Chain Lube
To wysokiej jakości olej w sprayu, przeznaczony do smarowania łańcucha napędowego. Zapewnia doskonałe smarowanie łańcucha, co zapobiega zużywaniu się go w miejscach łączenia ogniw oraz współpracy z zębatką. Jest też odporny na działanie wody, dzięki czemu nie musimy obawiać się jazdy w deszczu. Nie jest zbyt lepki, co ogranicza przyklejanie się do niego piasku czy innych zanieczyszczeń. Aplikator w sprayu umożliwia bardzo proste oraz równomierne nakładanie oleju.Valvoline SynPower Fork Oil 
To olej przeznaczony do lag przednich. Zapewnia doskonałą pracę zawieszenia oraz jego smarowanie, a jednocześnie jest bezpieczny dla uszczelniaczy. W naszej ofercie znajdują się trzy rodzaje tego oleju: 5W, 10W, oraz 15W. Charakteryzują się one różną gęstością, dzięki czemu jeśli w Twoim modelu przednie zawieszenie nie posiada regulacji, możesz zmienić jego twardość zmieniając olej na mniej lub bardziej gęsty. Im gęstszy olej, tym twardsze będzie zawieszenie.

Środki do czyszczenia: Valvoline Air Filter Cleaner
To płyn przeznaczony do mycia filtrów powietrza. Skutecznie usuwa z filtra wszelkie zanieczyszczenia oraz pozostałości oleju, co sprawia, że po umyciu wygląda jak świeżo wyjęty z opakowania. Jednocześnie jest bezpieczny dla materiału, z którego jest wykonany filtr, dzięki czemu po umyciu zachowuje swoje pełne właściwości filtrujące.  Valvoline Brake Cleaner 
To skuteczny odtłuszczacz do hamulców. Jego formuła zapewnia doskonałe usuwanie zabrudzeń oraz pozostałości oleju czy też płynu hamulcowego. Nadaje się również do czyszczenia części silnikowych i innych elementów. Dzięki właściwościom rozpuszczającym, skutecznie zmywa trudne do usunięcia pozostałości oleju, co znacznie ułatwia prace warsztatowe. Valvoline Carburettor Cleaner 
To wysokiej jakości środek do czyszczenia gaźników. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Regularne czyszczenie gaźnika tym preparatem, znacznie zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia oraz zapewnia doskonałe działanie silnika. Aplikator w sprayu umożliwia proste i szybkie mycie gaźnika, nawet w miejscach ciężko dostępnych. 

Warto zaznaczyć, że tylko stosowanie dedykowanych produktów smarnych czy czyszczących, zapewnia długą żywotność oraz bezawaryjność danych części motocykla.

Płyny hamulcowe:

Valvoline Brake Fluid DOT 4
To wysokiej jakości płyn hamulcowy. Zapewnia doskonałe działanie układu hamulcowego oraz wysoką skuteczność hamowania nawet w ekstremalnych warunkach. Dzięki wysokiej temperaturze wrzenia, zachowuje swoje właściwości nawet podczas długiej, intensywnej jazdy.

Układ hamulcowy, jest chyba najważniejszy dla naszego bezpieczeństwa, dlatego warto pamiętać o regularnej wymianie płynu oraz stosowaniu tylko produktów wysokiej jakości.  Agata Flor

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.