„Porzeracze Puul” po raz 8!

Już w najbliższą sobotę odbędzie jedna z pierwszych imprez pit bike’owych, które zostały zorganizowane w Polsce. Porzeracze Puul, to bardzo nietypowa impreza, charakteryzująca się dużą dawką humoru okraszoną w formie speedway’a.

O przybliżenie historii zawodów, poprosiliśmy jednego z organizatorów – Bartka Ciupkę

Turniej o Puchar Prezesa Porzeraczy Puul organizowany jest juz ósmy rok. Pomysłodawcą zawodów był Dariusz Ciupka – nasz Prezes, człowiek nadający tempa i tonu naszemu klubowi składającego sie z licznego grona szalonych ludzi kochających motocykle. Darek jednego dnia stanął na przywarsztatowym polu i stwierdził “ Tu musimy zrobić tor. To będzie miejsce żeby spotykać sie z chłopakami z całej żużlowej Polski” i tak się stało. Miejsce to nazywamy “ Arena Porzeraczy Pull”.

fot. nadesłane

Pierwsze dwie edycje zrobiliśmy w naszym mniejszym gronie. Każda kolejna natomiast była bardziej profesjonalna i udoskonalona. W tym roku stosujemy dmuchaną bandę żeby zwiększyć bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Zawody odbywają się zawsze po zakończeniu sezonu żużlowego. Na każdym turnieju biorą udział mechanicy i ludzie związani ze speedwayem.

W tym roku jak i w poprzednim gościem specjalnym jest świetny żużlowiec – Kacper Gomólski, broniący tytułu zwycięzcy. W zawodach udział bierze 16 zawodników plus dwie rezerwy. Jedziemy 20 biegów spod profesjonalnej taśmy startowej. Jest sędzia zawodów, chronometrarzysta, wirażowi,obsługa toru i oczywiście pomoc medyczna. Po Turnieju organizujemy jeden bieg dodatkowy dla największych pechowców zmagań. Czasami Jest to jazda we dwójkę w pościeli czy tyłem do kierunku jazdy. Nagroda jest wiadro wiejskich jaj, kalesony czy dwie partie gaci 🙂

Na zawodach po raz pierwszy zostanie zamontowana dmuchana banda! 

Zwycięzca głównego turnieju otrzymuje „Czapkę Kadyrowa” na której musi sie podpisać i bronić tytułu w kolejnej edycji. Dla każdego uczestnika zorganizowane sa upominki, a dla pierwszej trójki świetne nagrody.
Do zmagań przygotowujemy sie juz praktycznie miesiąc. Wszystko dopinamy na ostatni guzik i w sobotę równo o godzinie 12:00 zaczynamy imprezę. Po zawodach przygotowany jest poczęstunek, ognisko i tańce do białego rana dla zawodników, przyjaciół i wszystkich pomagających w turnieju.

Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim chłopakom z naszego pit bike’owego klubu za pomoc w organizacji imprezy, a także gastronomii, całej obsłudze, Klubowi Żużlowemu Ostrovia Ostrów i kochanym sponsorom bez których nie dali byśmy rady, czyli :MDM KOMPUTERY ,Fenetra,BHP Oszczeda ,Pitbike MRF ,Auto Serwis Grzegorz Leśniak, Biuro Serwis, Auto Partner Garcarek, Douglas Tv, DANKEN, Pitbike.pl, Alpodach, M-MOT, Gasstro, Aleksander Wawrocki, Śruby, SITODRUK ,KOR-TRANS, Plandeki Sieroszewice, Trener Personalny Krystian Kruszyk, MotoOSW.pl, Ryszard Zybała ,Karol Matuszak

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.