#PitbikeWOŚP: Speedway Pit Bike w Bydgoszczy pojedzie dla WOŚP !

Jak co roku użytkownicy pit bike włączają się w największą w Polsce akcję charytatywną. 29 stycznia Pit Bike Bydgoszcz wspólnie z żużlowym klubem Abramczyk Polonia organizuje punktowany trening Speedway Pit Bike na torze miniżużlowym BTŻ Polonii Bydgoszcz. Podczas wydarzenia będzie odbywała się zbiórka pieniędzy dla WOŚP. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Zapraszamy wszystkich miłośników Pit Bike w sobotę, 29 stycznia o godzinie 11:00 na tor miniżużlowy BTŻ Polonii Bydgoszcz do wzięcia udziału w treningu punktowanym Speedway Pit Bike – czyli mini żużel na Pit Bike’u. Organizatorami treningu są Pit Bike Bydgoszcz oraz bydgoski klub żużlowy Abramczyk Polonia. Głównym celem tego wydarzenia jest zebranie jak największej kwoty, która zostanie przeznaczona WOŚP. Wśród atrakcji zaplanowano między innymi licytację gadżetów takich, jak koszulki i czapki.

Początkowo wydarzenie miało odbyć się na początku grudnia, jednak zostało przeniesione na finał WOŚP. – Dołączył do nas klub Abramczyk Polonia Bydgoszcz i chcemy wspólnie wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Klub przeznaczył wiele gadżetów typu koszulki, bluzki i czapki żużlowe, które będzie można wylicytować. Pit Bike Bydgoszcz też będzie wystawiało różne gadżety. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać jak największą kwotę. – mówi organizator, Krzysztof Pawełczak z Pit Bike Bydgoszcz.

Imprezę w Bydgoszczy rozpoczną jazdy pokazowe, po których na tor wyjadą trzy klasy: Stock 90, Stock 125 oraz Stock 150. Zasady będą obowiązywać takie same, jak na żużlu – zawodników czeka start spod taśmy i przejechanie czterech okrążeń.

Do wzięcia udziału wymagane są badania lekarskie, bez konieczności posiadania licencji zawodniczej. Koszt to 100zł, jazdy pokazowe – 50zł. Zapisy odbywają się poprzez Facebook’a Pit Bike Bydgoszcz – należy napisać wiadomość prywatną z imieniem, nazwiskiem, wiekiem oraz klasą, w jakiej zawodnik chce pojechać, lub wysłać SMS na nr 697102921 z taką samą treścią jak w wiadomości na Facebook’u.

Organizator zdradza, że na Speedway Pit Bike w Bydgoszczy mogą zawitać gwiazdy środowiska żużlowego. – Będziemy starać się, aby na torze pojawił się Wiktor Przyjemski z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, mamy w planach zaprosić także liderów Apatora Toruń. Być może na Speedway Pit Bike przyjedzie Emil Sajfutdinow, będziemy rozmawiać także z Patrykiem Dudkiem, bo planujemy wystawić na licytację jego czapkę. – powiedział Pawełczak.

Takiej okazji nie można przegapić, musicie tam być! 

Kiedy? 21.01.2022r
Gdzie? Stadion miniżużlowy Bydgoszcz (Wjazd od ulicy Skłodowskiej – Curie Marii)
Koszt? 100 zł (jazdy pokazowe 50 zł)
Zapisy: Prywatna wiadomość na Facebook’u Pit Bike Bydgoszcz lub SMS na nr 697102921

Aktualna lista uczestników znajduje się na Facebook’u: Pit Bike Bydgoszcz

Paulina Makowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.