PitBike51 na MSC PFLUCKUFF E.V. IM ADAC Zawody Pit Bike Masters Germany

Dwa tygodnie temu  mieliśmy przyjemność gościć na niemieckiej ziemi, gdzie nasi zawodnicy rywalizowali  podczas Mistrzostw Europy.

AUTOR Angelika Lisiak

Dwa tygodnie temu  mieliśmy przyjemność gościć na niemieckiej ziemi, gdzie nasi zawodnicy rywalizowali  podczas Mistrzostw Europy. 

Ale o początku…

W tym roku zawitał do nas Mistrz Świata na Pitbik’u MIKE VALADE, który przez kilka dni szkolił naszych zawodników podczas campu zorganizowanego dla klubowiczów Pitbike51. Gdy zgrupowanie dobiegało końca Mike dał zielone światło kilku osobom na start w Mistrzostwach Europy, bardzo nas to ucieszyło, ale nie było większych planów z tym związanych. Pare dni przed Mistrzostwami, jeden z klubowiczów wspomniał o tym wydarzeniu i tak naprawdę przypomniał nam o tym, dlatego zrobiliśmy zebranie klubu i zaczęliśmy organizować wyjazd na Mistrzostwa. 

Było naprawdę sporo chętnych, dużo zaangażowania, masa pracy z przygotowaniem odpowiednich sprzętów, ponieważ było aż 6 wyścigów, kilka klas do objechania i musieliśmy być przygotowani według Niemieckich wytycznych na każdą ewentualność. 

Cała impreza trwała od 8.09-10.09  Piątek odbyły się  kwalifikacje, a sobota i niedziela wyścigi. Na miejscu okazało się,żę przyjechało więcej polaków, co nas bardzo ucieszyło bo były większe  szanse na medale. 

Tor był świetnie przygotowany, połączony z torem motocrossowym, duże skoki, piaszczyste odcinki, co najważniejsze organizator spisał się na medal!  Po zaciętej walce przez dwa dni wracamy z medalami z tej imprezy. 

Medale dla klubu Pitbike51 wywalczył 

ANTONI BĄK 1 MIEJSCE 

FRANEK PRYFER 2 MIEJSCE 

POZOSTALI POLACY Z teamu Kruszyński MX Academy 

WIKTORIA KURKOWSKA 2 MIEJSCE 

JAKUB JASTRZEBSKI 3 MIEJSCE 

MICHAŁ GUTMANSKI 1 MIEJSCE 

MACIEJ CIMOCH 3 MIEJSCE 

Polska zdobyła najwięcej medali podczas 2-dniowej imprezy Mistrzostw Europy

Nie zapominajmy o Polakach którzy zajęli również 4-5 miejsca! 

Z tego miejca cały Klub Pitbike51 chciałby życzyć zdrowia naszemu zawodnikowi Oliwierowi który doznał kontuzji podczas tych zawodów. Dodam, że Oliwier walczył o podium w Mistrzostwach Europy.  Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.