opublikowano 1 rok temu

O PIT BIKE

Czym jest Pit Bike ?

Pit Bike czyli niewielki motocykl o wysokości siedzenia od 60 do 85 cm(w zależności od modelu) o stosunkowo dużej mocy. W Polsce motocykle klasy pit bike często nazywane są mini cross’ami. W Pitach instalowane są silniki o pojemności od 49.9 cm3 do nawet 190 cm3.

Mini crossy o silnikach do 80 cm3 przeznaczone są głównie dla dzieci (od 5 lat). Modele te posiadają dużo mniej mocy niż ich większe odpowiedniki, a także zazwyczaj wyposażone są w półautomatyczne sprzęgło, dzięki czemu są bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci chcących nauczyć się jazdy na motocyklu.

PITBIKE MRF 80

Mocniejsze modele dzięki swoim niewielkim rozmiarom dostarczają ogromnej frajdy z jazdy na torach typu: MotoCrosssupermotodirt. Dzięki niewielkiej cenie, a także małym gabarytom ułatwiających transport, motocykle tego typu stanowią atrakcyjną alternatywę dla dużych motocykli wyczynowych.

 

W Polsce od niedawna organizowane są zawody w klasach pit bike, a z roku na rok ta dyscyplina staje się coraz bardziej popularna.

 

Historia

Moda na Pit Biki rozpoczęła się w USA pod koniec lat 90’tych. Za ojca wszystkich pit’ów uznaje się Hondę Z50, która początkowo była używana tylko przez obsługę zawodów motocyklowych i służyła do przemieszczania się z punktu A do punktu B.

pierwszy pit

Po paru modyfikacjach amerykanie zauważyli, że mała honda potrafi przynieść dużo frajdy, a nawet można się nią ścigać. Po sukcesie Hondy, bardzo szybko swojego pit bike’a stworzył koncern Kawasaki (KLX110), KLX 110 standardowo przystosowany był już do ścigania się na torze. Od 2001 roku w USA regularnie organizowane są zawody w klasie Pit Bike, które oglądają tysiące kibiców. W Europie sport ten jest coraz bardziej popularny.
Na przełomie lat powstały marki specjalizujące się w produkcji profesjonalnych pit bike’ów. Do najlepszych z nich nalezą m.in. Pit Bike YCF (YCF Polska), Pitster PRO, PitBike MRF.

 

Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF LAMBA PITBIKE PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Wasze motocykle • naprawa turbosprężarek
hej,jak macie w swoich pojazdach turbosprężarki to nie zapominajcie o ich regeneracji! co jakiś czas należy skontrolować stan turbiny, dzięki temu będzie ona działa prawi...

Przywitalnia • Re: Siemanko z lubuskiego
Cześć! Jestem z Zielonej Góry. Tor kartingowy jest w Kisielinie ale to pewnie wiesz. Obok Kożuchowa jest tor crossowy ale go nie sprawdzaliśmy czy nie jest za grząski pia...

YouTube

Facebook