Od zawodnika do instruktora – Joanna Miller

Joanna Miller w minionym sezonie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w motocrossie. W swojej karierze występowała nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej. Nadszedł czas na nowy rozdział – Asia zdała licencję instruktora sportów motorowych PZM i zamierza trenować młodzież.

W 2012 roku stanęła na podium Mistrzostw Świata we włoskim Arco di Trento, zajmując trzecie miejsce. Jest to największe osiągnięcie w historii polskiego motocrossu. Na Pit Bike’ach ściga się w wersji asfaltowej, startowała w Pucharze Polski Pit Bike SM. W debiutanckim sezonie 2019 została najlepszą zawodniczką w Polsce.

Jakiś czas temu za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła przerwę w ściganiu. Czekają ją operacje związane z wcześniej przebytymi kontuzjami. W czasie “urlopu” od wyścigów, zamierza prowadzić treningi z młodzieżą – Podjęłam decyzję, aby zostać instruktorem, ponieważ odkąd pamiętam, chciałam na starość zostać trenerem i działać w motosporcie… Starość przyszła szybciej, niż myślałam, bo musiałam zrobić przerwę w karierze zawodniczej. Zaczęłam kurs jeszcze zanim wiedziałam, że nie będę startować w motocrossie.Teraz wiem, że była to dobra decyzja. Zawsze miałam dobry kontakt z młodszymi zawodnikami na zgrupowaniach i treningach. Czy lubię z nimi pracować? Jeszcze nie wiem, ponieważ nigdy nie miałam okazji prowadzić z nimi treningów. Na pewno lubię z nimi spędzać czas i wspierać ich na zawodach. Jeżeli miałam coś do powiedzenia, to zawsze chętnie dzieliłam się doświadczeniem – powiedziała Asia. 

Planuje za jakiś czas rozpocząć treningi dla młodych zawodników. O szczegółach będzie informowała za pomocą swojego fan page’a na Facebook’u:
https://www.facebook.com/joannamillermotocross 

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.