Od zawodnika do instruktora – Eliasz Davidson

W kwietniu Eliasz Davidson z powodzeniem zdał egzamin na licencję instruktora sportów motocyklowych PZM. Już wkrótce wystartują prowadzone przez niego treningi w Olsztynie. Opowiedział nam między innymi o tym, jak zaczynał swoją przygodę z motorsportem, o współpracy z dziećmi i kontynuacji kariery zawodniczej.

Jak zaczęła się twoja przygoda z motorsportem?
Kiedy byłem mały, przez moją wioskę przebiegała trasa jednego z rajdów samochodowych. Strasznie mnie to jarało, wtedy każdy chciał być Krzysztofem Hołowczycem. Niestety, nie było za bardzo możliwości na taki sport, na motocykle też nie. Dopiero, kiedy miałem kilkanaście lat i zobaczyłem film “Crusty Demons”, to wiedziałem, że motocross i dirt bike’i to właśnie to, co chcę robić w życiu. W końcu udało mi się kupić pierwsze maszyny, które były dość leciwe. Po jakimś czasie zakupiłem rasową crossówkę i przypadkiem zgadałem się z Oskarem Wojciechowiczem. Bardzo się polubiliśmy, Oskar mnie wspierał w jeżdżeniu na motocyklu, a ja pomagałem mu w sprawach biznesowych. Razem trenowaliśmy, jeździliśmy na zawody i tak zaczęła się moja przygoda z motorsportem.

Dlaczego postanowiłeś zostać instruktorem?
– Postanowiłem zostać instruktorem, kiedy zobaczyłem, co się dzieje z dzieciakami w dzisiejszych czasach. Nie chodzi tylko o kondycję psychiczną i fizyczną, ale ogólnie o ich zdrowie. Praca z pierwszym podopiecznym, jeszcze zanim zacząłem robić kurs, naprawdę sprawiała mi wielką frajdę. Myślę, że mój podopieczny też zrobił spory progres w krótkim okresie czasu i mam nadzieje, że też jakieś wartości udało i uda mi się mu jeszcze przekazać. Chciałbym jak najwięcej osób zarazić motocyklami i jazdą. Czasy są ciężkie, a dzieciaki potrzebują takiego bodźca, który wyrwie ich z domu. Lubię pracować z dziećmi, na nich trzeba się skupić, bo to one są szansą na przyszłych mistrzów.

Zamierzasz kontynuować swoją karierę zawodniczą?
– Oczywiście, jak tylko będzie taka możliwość, to chciałbym startować jak najwięcej i w jak najróżniejszych dyscyplinach, byle to były motocykle i byle była frajda z jazdy, bo o to chodzi. Wiadomo, że starty pomagają nam się rozwijać, a to jest bardzo ważne, aby nie zatrzymywać się, tylko iść do przodu.


Trenuj z Eliaszem – najbliższy trening już w niedzielę, 2 maja na torze motocrossowym w Olsztynie. Początek – godzina 10:00 – trening dla dzieci ze Szkółką Motoklub Olsztyn. Godzina 12:00 – trening dla młodzieży i dorosłych z PitBike Strefa Olsztyn. 

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.