Nowości Kayo 2024 – #ekipakayo na targach EICMA

Jak co roku, w drugim tygodniu listopada w Mediolanie odbywały się największe motocyklowe targi na świecie – EICMA. Jednym z wystawców było Kayomoto. Ekipa Kayo Polska poleciała do Włoch i sprawdziła, jakich nowości możemy spodziewać się w przyszłym roku. 

PIT BIKE KAYO eKMB

W ofercie Kayo pojawią się nowe pojazdy dla maluchów. Wśród nich elektryczna wersja najmniejszego pit bike’a – model eKMB. Co prawda, motocykl był już wcześniej dostępny w Polsce, jednak w Mediolanie zaprezentowano jego nową wersję. Mały elektryk będzie dostępny w niebieskiej okleinie z detalami w tym samym kolorze. Wyposażono go w silnik elektryczny o mocy 500W. Zastosowano w nim baterię o pojemności 48V8AH. Porusza się na kołach w rozmiarze 10”/10”. Wysokość siedzenia eKMB wynosi 54cm, a jego waga to niecałe 30kg.

QUAD KAYO A50/eA50

Pośród premier nie zabrakło także quadów dla dzieci – modeli A50 oraz eA50. Te malutkie quady z pewnością podbiją serca najmłodszych. A50 to model spalinowy, z kolei eA50 – elektryczny. A50 napędza silnik o pojemności 50cc. Zastosowano w nim automatyczną skrzynię biegów. Quad odpalany jest za pomocą rozrusznika. Pojazd porusza się na kołach w rozmiarze 6 cali z przodu oraz 6 cali z tyłu. Wysokość jego siedziska wynosi 48,5cm, a waga 36,5kg. EA50 różni się od swojego spalinowego brata oczywiście silnikiem – znajdziemy w nim silnik elektryczny o mocy 500W oraz baterię o pojemności 36V12AH. Elektryczny czterokołowiec jest też trochę cięższy od A50 – jego waga wynosi 45,5kg.

DIRT BIKE KAYO KT50 MINI

W Mediolanie zaprezentowany został model KT50 MINI – czyli nowa wersja znanego już w Polsce modelu KT50. Różnicą między nimi jest rozmiar kół. W KT50 jest to 14 cali z przodu oraz 12 cali z tyłu, natomiast w KT50 MINI 12 cali przód oraz 10 cali tył. Motocykl napędza dwusuwowy silnik o pojemności 50cc. Zastosowano w nim automatyczną skrzynię biegów. Odpalany jest na dwa sposoby – za pomocą elektrycznego rozrusznika lub kickstartera. Wysokość siedziska w modelu KT50 MINI wynosi 63cm.

DIRT BIKE KAYO K5 Enduro

We Włoszech premierę miał model K5 Enduro, który już wkrótce będzie dostępny w Polsce. Jest to czterosuwowy dirt bike wyposażony w silnik o pojemności 300cc z czterozaworową głowicą i układem chłodzenia cieczą. Posiada 6-stopniową skrzynię biegów. Uruchamiany jest za pomocą elektrycznego rozrusznika. Porusza się na kołach 21 cali z przodu oraz 18 cali z tyłu. Zastosowano w nim zbiornik paliwa mieszczący 7,5l. Wysokość jego siedziska wynosi 92,5cm, z kolei jego waga to 119kg. K5 Enduro, który będzie w Polsce dostaniemy w wersji z przednią lampą.

DIRT BIKE KAYO T4 300

Wśród nowości, można było spotkać także model T4 300. Jest to dirt bike wyposażony w czterosuwowy silnik o pojemności 300cc, 6-stopniową skrzynię biegów, regulowane zawieszenie fastace i power bombę. T4 300 odpalany jest za pomocą elektrycznego rozrusznika. Posiada koła w rozmiarze 21 cali z przodu oraz 18 cali z tyłu. Wysokość siedziska wynosi 92,5cm, a waga 112kg. Posiada zbiornik na 10l paliwa.

DIRT BIKE KAYO K6R ENDURO

Kayo zaprezentowało także nową wersję modelu K6R Enduro, który był już dostępny w Polsce. K6R napędza czterosuwowy silnik o pojemności 250cc i mocy 38KM. Motocykl chłodzony jest cieczą. Zastosowano w nim 6-stopniową skrzynię biegów. Uruchamiany jest za pomocą elektrycznego rozrusznika lub kickstartera. Porusza się na kołach w rozmiarze 21 cali z przodu i 18 cali z tyłu. Wyposażony został w opony marki KENDA. W modelu K6R zastosowane zostało zawieszenie KYB. Z przodu motocykla zamontowana została lampa, która umożliwi przejażdżki także po zmroku.

BUGGY KAYO S110

Totalna nowość w ofercie Kayo – model S110. To małe, dwuosobowe buggy dla dzieci. Model S110 napędza silnik o pojemności 110cc. Zastosowano w nim skrzynię biegów CVT. Porusza się na kołach w rozmiarze 7 cali. Wyposażono go w zbiornik paliwa mieszczący 5l.

BUGGY KAYO S350

Na wystawie można było zobaczyć ulepszoną wersję modelu S200, czyli S350. Został on nieco zmodyfikowany – zmieniono w nim silnik na mocniejszy, o pojemności 350cc. Pojazd porusza się na kołach w rozmiarze 10 cali, wyposażony został w zbiornik paliwa, który pomieści 10l, a jego waga wynosi 320kg.

Co uważacie o nowych modelach? Który pojazd z nowości chcielibyście zobaczyć w ofercie Kayo Polska? Czekamy na Wasze opinie!

Julia Lewandowska


Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.