Nowości Kayo 2023 – #ekipakayo na targach EICMA

W dniach 8-13 listopada w Mediolanie odbyły się targi EICMA – największe motocyklowe targi na świecie. Wśród wystawców nie zabrakło Kayo. Ekipa z Kayo Polska pojawiła się we Włoszech i sprawdziła nowości. Zobaczcie, co czeka nas w 2023 roku!

Idzie nowe…

Targi EICMA to wielkie wydarzenie w motoryzacyjnym świecie. Jest to świetna okazja do prezentacji nowości. Pojawiły się one również na stanowisku Kayo. Premierowo można było zobaczyć między innymi nowego czterokołowca z homologacją – model AU300. Nowy quad podobnie jak AU200, będzie posiadał homologację T3B. Prawdopodobnie będzie on dostępny w Polsce. Oprócz nowych modeli, na stoisku można było zobaczyć także pojazdy ze stałej oferty Kayo. W Mediolanie nie zabrakło dobrze znanego w Polsce Pit Bike’a Kayo TD125. Jednak była to odnowiona wersja na sezon 2023. Odświeżono w nim okleinę, a także zamontowano airbox.

KAYO AU300 T3B
– pojemność silnika: 300cc
– skrzynia biegów: CVT
– rozruch: rozrusznik
– rozmiar opon: 10″/10″
– pojemność zbiornika paliwa: 12l
– wysokość siedzenia: 83cm
– waga pojazdu: 300kg

Elektryczna przyszłość?

Na targach nie zabrakło pojazdów elektrycznych, które powoli zaczynają wkraczać do Polski. Marka Kayo również zaprezentowała kilka elektrycznych modeli. Wśród nich między innymi pojawił się quad eA70, któremu bardziej się przyjrzeliśmy. Można powiedzieć, że to bliźniak popularnego w Polsce AY70, jednak oprócz elektrycznego silnika, zmianie uległa również okleina – cała elektryczna seria posiada niebieskie detale. Elektryczny czterokołowiec jest również o pół centymetra niższy od swojego spalinowego brata.

KAYO eA70
– silnik: 500W
– bateria: 20AH
– rozmiar opon: 7″/7″
– wysokość siedzenia: 60cm
– waga pojazdu: 93kg

Tego jeszcze nie było!

W Mediolanie po raz pierwszy można było zobaczyć pojazdy SSV, które ciekawie się prezentowały. W ofercie Kayo pojawiły się dwa “buggy”. Pomarańczowy S200 posiadający spalinowy silnik o pojemności 200cc, oraz niebieski, elektryczny eS200.

KAYO S200
– pojemność silnika: 200cc
– skrzynia biegów: CVT
– rozruch: rozrusznik
– rozmiar opon: 10″/10″
– pojemność zbiornika paliwa: 15l
– waga pojazdu: 320kg

KAYO eS200
– silnik: 3500W
– bateria: 60AH
– rozmiar opon: 10″/10″

Dobra wiadomość dla fanów Dirt Bike’ów..

Wśród nowości, jakie można było spotkać na targach był między innymi najmniejszy Dirt Bike z gamy marki Kayo, dwusuwowy model KT50 o pojemności 50cc. Jakiś czas temu mieliśmy okazję testować go w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Kayo K2 PRO – ulepszony model K2. K2 PRO wyposażony został między innymi w silnik od modelu T4, kiwak oraz odświeżoną okleinę. 

KAYO KT50
– pojemność silnika: 50cc
– skrzynia biegów: automatyczna
– rozruch: kickstarter +rozrusznik
– rozmiar opon: 14″/12″ lub 12″/10″
– pojemność zbiornika paliwa: 3,5l
– wysokość siedzenia: 72cm
– waga pojazdu: 50kg

KAYO K2 PRO
– pojemność silnika: 250cc
– skrzynia biegów: 5 biegów
– rozruch: kickstarter +rozrusznik
– rozmiar opon: 21″/18″
– pojemność zbiornika paliwa: 6,7l
– wysokość siedzenia: 89cm
– waga pojazdu: 108kg

PS… już wkrótce w Polsce

Co prawda, tego modelu nie było na targach, jednak wiemy, że już wkrótce pojawi się on w Polsce. Mowa o motocyklu TT125, który poszerzy gamę Pit Bike’ów Kayo. 

Co uważacie o nowych modelach? Który pojazd z nowości chcielibyście zobaczyć w ofercie Kayo Polska? Czekamy na Wasze opinie!

Julia Borczuch

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.