Nowi zawodnicy Pit Bike wystartują w Mistrzostwach w Dąbrowie Górniczej!

Jeden z ważniejszych newsów sezonu! Zawodnicy, którzy zdali licencje B podczas 1 rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, KAYO, już podczas zawodów na MXDG w Dąbrowie Górniczej, będą mogli wystartować w Mistrzostwach! Szaleństwo!

Dobre wieści dla zawodników, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze startami w zawodach pit bike! –Podczas pierwszej w tym sezonie rundy, do egzaminu na licencję Polskiego Związku Motorowego, stanęło ponad trzydziestu kandydatów mówi Łukasz Pawlikowski, organizator zawodów. -Warto dodać, że reprezentowali oni naprawdę wysoki poziom.

Nowi zawodnicy oczywiście nie mogli wystartować jeszcze w Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, KAYO, które rozegrały się następnego dnia na torze MSM Mrągowo. Ale mamy bardzo dobre wiadomości. Na starcie najwyższej rangi zawodów, zobaczymy ich już 19 maja w Dąbrowie Górniczej! Jakie formalności trzeba spełnić, by ścigać się dwa dni?

Najważniejsze to wyrobienie do 2 rundy Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, KAYO zdobytej już licencji B i start w 2 rundzie pucharu. W sobotę trzeba będzie ukończyć minimum jeden wyścig, czyli być sklasyfikowanym w zawodach. Wtedy runda druga mistrzostw będzie brana pod uwagę w punktacji generalnej. Po zakończeniu zawodów i złożeniu wniosku o nadanie licencji A, zawodnik złoży również podanie o przywrócenie punktów z tej właśnie rundy.

-Bardzo cieszymy się, że Polski Związek Motorowy umożliwił ułatwioną ścieżkę zdobycia licencji A dla nowych zawodnikówpodkreśla Sylwia Żółtowska, prezes Otopit. -Dzięki temu szanse na zdobycie tytułów będą osiągalne dla każdego zawodnika. Nie pozostaje nam nic innego niż trzymać kciuki za osiągnięcia zawodników. Widzimy się już w maju!

Przypominamy, że druga runda zmagań na pit bike’ch YCF, MRF i KAYO odbędzie się w dniach 18 i 19 maja, zawody poprzedzi piątkowy trening. Dodatkowo, już w najbliższy weekend można wziąć udział w organizowanym przez Akademię Pit Bike treningu z Łukaszem Wysockim. Trening odbędzie się 3 i 4 maja 2024, na tym samym obiekcie, co zawody: MXDG Dąbrowa Górnicza.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.