Nowe miejsce do trenowania – Tor Pit Bike na Dolnym Śląsku

W Bolkowie na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 5 oraz drogi szybkiego ruchu S3 powstała nowa miejscówka do trenowania. Znajduje się ona na prywatnej 2- hektarowej trawiastej działce, więc jak widać miejsca do trenowania nie brakuje.

Tor został stworzony tak, aby poza dziećmi jeździć mogli także dorośli. Miejsce to ma być jak najbardziej przystępne dla różnych grup wiekowych. Teren do ćwiczeń posiada trawiasty charakter i dużo zakrętów, jednak poza tymi aspektami ma także wiele zalet. Jedną z nich jest chociażby fakt, że znajduje się tam mało nierówności, a kolein samych w sobie nie zajdziecie tam prawie wcale. Głównym zamysłem pomysłodawców jest tworzenie miejsca, które będzie przede wszystkim przyjemnie oraz w pełni bezpieczne. – Od dawna chodził nam po głowie pomysł na wykorzystanie tego terenu, bez dwóch zdań to nie jest ostatnie słowo. Na razie testujemy różne rozwiązania, podoba nam się koncepcja dawnych torów motocrossowych, które wykorzystywały naturalne ukształtowanie terenu. Ma być zabawa, bo jak jest zabawa to i dobre nastawienie także się znajdzie, przy dobrym podejściu można się także najwięcej nauczyć – komentuje Michał Mikulski, współorganizator przedsięwzięcia. 

Aktualnie nie ma zajęć, które odbywałyby się regularnie. Obecnie istnieje możliwość  umówienia się tylko na treningi indywidualne oraz imprezy zamknięte. Cykliczne szkolenia dla dzieci ruszą już niedługo, a dokładniej w sierpniu. Każdy kto chce zabrać własny motocykl oraz skorzystać z obiektu jednostkowo musi wcześniej umówić się telefonicznie. Istnieje za to jednak możliwość wypożyczenia sprzętu, jest to bardzo korzystna opcja dla osób, które planują zakup minimotocykla, ale sami dokładnie nie wiedzą na jakiego się zdecydować. 

Ekipa z Dolnego Śląska posiada:
– dwa MRF 120 START 
– dwa RX 50 mini.
Koszt wypożyczenia motocykla waha się w zależności od tego jaki model chcemy wynająć. Godzina prywatnej lekcji wynosi najmniej 120 zł, zawsze lepiej jednak zabrać ze sobą większą ilość gotówki.

Szczegóły:
Dane kontaktowe: 665 607 835 – Michał Mikulski

Weronika Winiarska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.