Nowe marki na Mistrzostwach Polski Pit Bike?

MRF, YCF, Kayo, RXF cztery marki wspierające rozgrywki pit bike na poziomie ogólnopolskim i cztery marki, na których rywalizują najlepsi zawodnicy w Polsce. Ale to może się zmienić.

Promotor dyscypliny pit bike dopuszcza możliwość startu innych marek minimotocykli podczas Pucharu i Mistrzostw Polski. Najbliższe zawody na któej mogą pojawić się nowe marki to Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road, które rozegrane zostaną już 18-19 czerwca 2022. Informację o możliwości dopuszczenia do mistrzostw dostawców części w tym opon oraz importerów i dostawców marek minimotocyli znalazła się na oficjalnej stronie organizatora zawodów. Nasz portal postanowił ustalić, czy w sezonie 2022 jakiś nowy dystrybutor postanowił dołączyć do organizacji – otwierając jednocześnie swoim użytkownikom możliwość rozwoju i co najważniejsze walki o najwyższe laury w naszym kraju. W tym celu skontaktowaliśmy się z prezes klubu MX Otopit Toruń, Sylwią Żółtowską.  – Nasz klub, jako promotor rozgrywek na minimotocyklach pit bike w naszym kraju jest otwarty na nowe możliwości i wsparcie innych marek. Nasze działania to przede wszystkim wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w ich karierach sportowych, im więcej możliwości, im większa konkurencja na torze, tym lepiej. Oczywiście dołączenie do zawodów to nie tylko partycypacja w kosztach ich organizacji, ale także weryfikacja zagadnień technicznych, przypisanie modeli danych marek do właściwych klas zawodniczych. Na ten moment nie mogę udzielić jeszcze informacji, czy jakakolwiek marka była zainteresowana współpracą w tym zakresie i czy weryfikacja przebiegła pomyślnie. Zapraszam do śledzenia strony zawodypitbike.pl tam umieszczamy wszystkie bieżące informacje.

Mimo wszystko z ciekawością śledzimy temat i czekamy na grube newsy przed Mistrzostwami Polski Pit Bike Off-Road. Dodajemy, że będzie to pierwsza, historyczna edycja Mistrzostw Polski. W Gdańsku poznamy pierwszych mistrzów dyscypliny pit bike w wersji off-road. Na torze wybrzmi Mazurek Dąbrowskiego, a tradycyjnie w grudniu na ramionach mistrzów zawisną biało-czerwone szarfy, które odbiorą w Centrum Olimpijskim w Warszawie, podczas dorocznej Gali Sportu Motocyklowego.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.