Niepewna pogoda i rekord frekwencji na zawodach pit bike w Toruniu

Wystartował Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM. Zawodnicy sezon rozpoczęli rekorodwą rundą na toruńskiej Awix Racing Arenie.

Na minimotocyklach pit bike ścigało się aż 127 uczestników. Stu jedenastu zawodników rywalizowało w dziewięciu klasach oraz piętnastka najmłodszych uczestników zaprezentowała się w jazdach pokazowych – specjalnych przejazdach dla dzieci, które nie posiadają jeszcze licencji zawodniczej.

Toruński obiekt jest bardzo dobrze znany zawodnikom pit bike. Położony u podnóża żużlowej Motoareny tor stał się areną zmagań w pierwszej rundzie tegorocznego sezonu zawodów rozgrywanych na podłożu asfaltowym. Niestety tuż przed zawodami nad Toruniem rozpętała się spora wichura, na szczęście w dniu zawodów, pogoda była łaskawsza i zawody mogły zostać przeprowadzone bez większych przeszkód.

Cieszymy się z takiego rozpoczęcia sezonu, na linii startowej pojawiły się zupełnie nowe nazwiska, ale także bardzo dobrze znane nam twarze – mówi Sylwia Żółtowska, prezes MX Otopit Toruń, organizator wydarzenia. -Nie tylko cieszy wzrost poziomu zawodników, ale także roszady w klasach i nowe obsady w teamach. Dzięki temu nasze zawody są cały czas nieprzewidywalne i ekscytujące dla publiczności. To co cieszy mnie osobiście to również frekwencja w jazdach pokazowych – to nowe pokolenie, które stopniowo będzie pojawiało się w stawce pucharowej oraz mistrzowskiej. Gratuluję wszystkich uczestnikom startu, widzimy się w czerwcu.

Kolejna runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM została zaplanowana na torze pod Zieloną Górą, Wallrav Race Center. Zawody odbędą się w dniach 25-26 czerwca, czyli w weekend rozpoczynający tegoroczne wakacje. Więcej informacji o zawodach, można zaleźć na stronie organizatora www.zawodypitbike.pl 

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.