Najlepszy zawodnik SM 2018: Jakub Wróblewski

Korzystając z początku roku dalej wspominamy miniony sezon. Tym razem rozmawiamy z najlepszym zawodnikiem SM 2018 – Jakubem Wróblewskim! Cztery rundy i cztery zwycięstwa, to był zdecydowanie rewelacyjny start w Pucharze Polski Pit Bike SM.

Zdecydowanie zdominowałeś w tym sezonie Puchar Polski Pit Bike SM – jak podsumowałbyś swoje tegoroczne starty?
Jakub Wróblewski: Szczerze powiem, że nie spodziewałem się takiego wyniku. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mimo wysokiego poziomu, jaki prezentowali konkurenci udało się wygrać wszystkie kwalifikacje oraz wyścigi. Cieszy mnie to, gdyż decydując się na starty nie myślałem o niczym więcej, jak o dobrej zabawie. Jak widać zebrane wcześniej doświadczenie pomimo długiej nieobecności na torze zaprocentowało.

Rywalizację na pit bike podjąłęś już rok temu, podczas IV rundy Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego otarłeś się o podium – czy to właśnie wtedy padła decyzja o starcie w całym cyklu zawodów w sezonie 2018?
Jakub: Zgadza się w sezonie 2017 wystartowałem okazjonalnie w jednej rundzie pucharu pit bike bardzo przypadkowo na znanym mi torze (jeszcze w skróconej wersji) w Bydgoszczy. Traktowałem to jako fajnie spędzony weekend oraz kuszącą alternatywę dla drogiego motorsportu. Jak widać na tyle spodobał mi się Puchar Pit Bike SM, że w 2018 roku postanowiłem wystartować w całym cyklu całkowicie seryjnym pitem YCF Daytona 190.

Choć Puchar Polski SM już za nami, to na pit bike można jeździć cały rok, jak jest w Twoim przypadku trenujesz zimą, czy robisz sobie przerwę w jazdach?
Jakub: Od 2004 roku, od kiedy uprawiam sporty motocyklowe zima była czasem odpoczynku i zbierania zarówno sił, jak i funduszy na nowy sezon. W tym roku jest trochę inaczej, gdyż czas od stycznia do maja spędzam w Hiszpanii nie tyle poświęcając się swoim treningom, co dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z tymi, co dopiero swoją przygodę zaczynają. Współpracując z trenerami z hiszpańskiej szkoły KSB organizujemy tygodniowe obozy treningowe. Bez względu na wiek, nie ważne czy ma się kilka, kilkanaście, czy trochę więcej lat, każdy ma okazję spróbować swoich ,sił czy też nauczyć się czegoś nowego od osób pochodzących z kraju, gdzie sport motocyklowy jest tak samo popularny, jak piłka nożna.

Masz już plany na następny sezon? Ponownie będzie to Puchar Polski Pit Bike?
Jakub: Oczywiście, składamy właśnie zespół i mamy zamiar wystawić w każdej klasie minimum jednego zawodnika w Pucharze Polski Pit Bike SM. Chciałbym dzielić się wiedzą z młodszymi zawodnikami i pomagać im zarówno w kwestiach technicznych, jak i organizacyjnych. Dlatego z tego miejsca chciałbym zachęcić zawodników do wysyłania swoich zgłoszeń do dołączenia do naszego zespołu za pośrednictwem naszego profilu na fb pitbike camp 76. Wiem, że zaplecze techniczne oraz brak doświadczenia mogą stanowić nie lada problem szczególnie na początku startów, dlatego tym wszystkim chcielibyśmy się podzielić. Wystarczy niezliczona ilość chęci, a całą resztą zajmiemy się my. Co do mojej osoby to zobaczymy ile starczy czasu na starty w całym cyklu, a kto wie może uda się wystartować w innym kraju.

Dzięki za rozmowę i powodzenia w następnym sezonie!
Jakub: Dzięki!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.