Najlepsi zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road gościli w Dąbrowie Górniczej

Tor motocrossowy MXDG stał się areną zmagań zawodników wielkiego finału Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. O laury sezonu w pucharze 2023 rywalizowała blisko setka zawodników od 8.roku życia, udział brały także młodsze dzieci z jaz pokazowych. 

Za nami ostatnie zawody pit bike off-road w sezonie 2023. Finałowa runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zgotowała zawodnikom wiele niespodzianek. -Poziom finału na pewno był wysoki i tego nie da się podważyć-mówi Jarosław Mucha, Akademia Pitbike z Jaworzna.-Nie dość, że sam tor był wymagający i techniczny, to poprzeczkę poniosły także warunki pogodowe. Zawodnicy rywalizowali w błocie i deszczu, ale jak wielu podkreślało, w tak trudnych warunkach, na końcu satysfakcja była jeszcze większa. To, co mnie cieszy, to fakt, że było bardzo bezpiecznie, nie doszło do żadnego większego wypadku, szczęśliwie udało się ukończyć całe zawody. Sezon kończymy z satysfakcją, cieszymy się, że nasi lokalni zawodnicy stawali na podium, a nam jako organizatorom udało się sprostać wszystkim wyzwaniom logistycznym. Na koniec wielkie podziękowania dla całej lokalnej społeczności- rodziców, partnerów, sponsorów. Razem stworzyliśmy to wielkie wydarzenie. 

Rangi finałowej rundzie dodała oprawa zawodów. Całość była transmitowana na żywo, nowością było też przyznawanie “Holeshot‘-ów, czyli wyróżnień za najszybsze wejście w pierwszy zakręt drugiego wyścigu.

-Fantastyczne zakończenie sezonu off-road. Dopisała nie tylko frekwencja, ale i oprawa i organizacja tego wyjątkowego wydarzenia, jakim był finał serii w Dąbrowie Górniczej-mówi Arkadiusz Bas Valvo-Tect, dystrybutor marki Valvoline. -Prawie setka najlepszych zawodników, nominowana do udziału w ostatnich zawodach oraz specjalny Puchar MXDG, zapewniły publiczności emocjonujący dzień na torze. Nawet kapryśna pogoda i deszcz nie pokrzyżowały planów i impreza obyła się bez przeszkód. A chyba większość zawodników ucieszyła się z błota na koniec sezonu, bo większość rund była zdecydowanie pod znakiem piachu i kurzu. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich zaangażowanych w dyscyplinę pit bike. Do zobaczenia na Wielkiej Gali Pit Bike i w nowym sezonie. 

Puchar Polski Pit Bike Off-Road w Dąbrowie Górniczej to jednocześnie przedostatnie zawody organizowane w tym roku. Sezon zamkną zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych, kończąc cykl Pucharu Polski Pit Bike SM, już 15 października na toruńskiej Awix Racing Arenie. 

Zwycięzcy Finału Pucharu Polski Pit Bike Off-Road

30 września 2023, MXDG Dąbrowa Górnicza

MRF Runner 80

1.Wojciech FENGLER

2.Leon WALTER

3.Kacper BROJEK

Stock 90

1.Tymek ANDRZEJEWSKI

2.Dawid OSCENDA

3.Filip KARPIŃSKI

Stock 125

1.Szymon PAWLIKOWSKI

2.Kosma SIROCKI

3.Jakub URBAN

Pit Ladies

1.Wiktoria KURKOWSKA

2.Anna OLEŚNIEWICZ

3.Zuzanna PRUSAK

Stock 150 Junior

1.Nikodem ORZECHOWSKI

2.Dawid SMOLNIK

3.Mikołaj HUBNER

Stock 150

1.Patryk JĄDER

2.Eliasz DAWIDSON

3.Przemysław NOWAKOWSKI

Super Pit 

1.Patryk BARCZYŃSKI

2.Mateusz SALETA

3.Marcin JĘDRZEJCZYK

Puchar MXDG

1.Dariusz MAŚLIŃSKI

2.Borys MAZUR

3.Joachim MARCINIAK

Masters

1.Leszek ZEMLER

2.Krzysztof PASIKOWSKI

3.Adrian DĄBROWSKI

Bigy

1.Michał BOBA

2.Artur NEJDORA

3.Igor WÓJTA

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

2.Kruszyński MX Academy Team

3.Ostra Ekipa Pit Kościan

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.