Na Autodromie Słomczyn poznamy Mistrzów Polski Pit Bike SM!

To jeden z najnowocześniejszych torów asfaltowych w Polsce. Zlokalizowany pod Grójcem koło Warszawy tor, będzie miejscem ostatniej rundy mistrzostw Polski Pit Bike SM. Już 10 września poznamy mistrzów poszczególnych klas. Zawody poprzedzą dwudniowe treningi.

W tym sezonie rozszerzona formuła mistrzostw i aż sześć wyścigów zadecydują o tym, do kogo trafią najwyższe tytuły. Mistrzowie Polski Pit Bike SM zostaną wyłonieni w jedenastu klasach: Stock 90, MRF Runner 80, Pit Ladies, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Super Pit, Masters, Mini GP, Kayo Mini GP i klasyfikacji zespołowej.

-Minimotocykle Pit Bike zaczęły swoją historię w Polskim Związku Motorowym od torów kartingowych i rozwój tej konkurencji można uznać za zrównoważony-podkreśla Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM.Najpierw była ranga Pucharu Polski i budowanie frekwencji w poszczególnych klasach, tak aby po kilku latach mieć zaplecze do rywalizacji w Mistrzostwach Polski. Zaczynało się skromnie od jednej rundy, a już mamy trzy. Docelowo, jak w każdej konkurencji sportu motocyklowego doczekamy się pewnie kilku rund cyklu Mistrzostw Polski, ale wszystko zależy oczywiście od zainteresowania i frekwencji zawodników. 

W niedzielę 10 września w sesjach porannych odbędą się treningi i kwalifikacje. O 12:40 rozpoczną się właściwe wyścigi. Będzie to trzecia runda i dwa ostatnie wyścigi mistrzostw 2023.  -Za nami dwie rundy wyścigów na torach asfaltowych w randze mistrzostw. Zawodnicy ścigali się na Wallrav Race Center w Starym Kisielinie oraz na bydgoskim Kartodromie. Teraz czas na prawdziwą “wisienkę na torcie”, czyli podwarszawski Słomczyn. Jest to bardzo ciekawy obiekt, nie tylko dla zawodników, ale i dla publiczności. Mam nadzieję, że dopiszę zarówno frekwencja na listach startowych, jak i na trybunach. Trzymam kciuki, niech wygrają najszybsi!-mówi Arkadiusz Bas, Valvo-Tect importer marki Valvoline. 

Dyscyplina Pit Bike to szansa dla młodych zawodników i trampolina dla największych talentów. Zawodnicy wywodzący się z minimotocykli odnoszą coraz więcej sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawody na Autodromie Słomczyn to idealna okazja, by zobaczyć ich w akcji, a także zainspirować do trenowania dzieci i młodzieży. -Zawsze mówiłem, że tak jak karting wychował wielu mistrzów kierownicy, to tak samo powinno być z minimotocyklami pit bike. Kilka lat temu podchodzono do moich teorii sceptycznie. Dziś, kiedy na dużych maszynach zawodnicy z pit bike’ów sięgają po tytuły w żużlu wyścigach czy motocrossie, mamy na to potwierdzenie. Pit Bike to idealna szansa na wcześniejsze ujawnienie talentu, a sama rywalizacja, na podobnych osiągami sprzętach, to też niższy koszt nauki sportu od podstaw. Mamy więc”przedszkole” sportowe przygotowujące do wielkich motocyklowych karier i tego się trzymamydodaje Jacek Bujański.

Finał sezonu Mistrzostw Polski Pit Bike SM odbędzie się w niedzielę, 10 września. Start około 12:40. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Więcej informacji na portalu https://pitbike24.pl/ 

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.