opublikowano 03/06/2019 o godzinie 11:44:18, autor Olga Taraszka

Zuzia Lewandowska: „Dla chcącego nic trudnego”
Choć ma zaledwie 9 lat, to już teraz może pochwalić się sporym doświadczeniem w jeździe na motocyklu. Rywalizuje zarówno w terenie, jak i na asfalcie. Znana jest, jako Zwykła Dziewczynka, jednak zdecydowanie ma niezwykłą pasję. Rozmawiamy z Zuzią Lewandowską.

 Pomimo swoich zaledwie dziewięciu lat, już całkiem długo jeździsz na tych małych motocyklach…
Zuzia Lewandowska:
Przygodę z pit bike rozpoczęłam mając 6 lat. Puchar Polski wybraliśmy, dlatego że mając 6 lat mogłam brać udział w jazdach pokazowych pit bike. Gdy skończyłam 8 lat rodzice zgodzili się, abym zrobiła licencje i zaczęła przygodę z prawdziwy ściganiem.

Apropo tego ścigania. Wspominałaś o tym, że wyścig w Koszalinie nie poszedł po Twojej myśli, jednak już 6. miejsce na rundzie rozgrzewkowej pokazało, że jesteś w dobrej formie...
Zuzia:
Mam bardzo mało treningów, ponieważ tata ma dużo pracy i nie może mi poświęcić tyle czasu, ile byśmy chcieli. Ja mam szkołę i dużo zajęć pozalekcyjnych. Czasem żartuję, że moja forma bierze się z oglądania wyścigów motocyklowych na YT. Z zawodów na zawody zawsze poprawiam swoje czasy okrążeń i w kwalifikacjach udaje mi się robić świetne czasy. Wyścig to jednak walka obok siebie, kierownica w kierownicę i brakuje mi jeszcze doświadczenia w wyprzedzaniu, stąd nieudany wyścig w Koszalinie. Moje tempo kwalifikacyjne w porównaniu do sezonu 2018 to jednak poprawa od 3 do 5 sekund, z czego jestem bardzo dumna.W Toruniu jest apetyt na więcej?
Zuzia:
Bardzo lubię tor w Toruniu. Runda rozgrzewkowa w 2019 roku to chyba mój najlepszy rozegrany wyścig. Niestety od Koszalina nie siedziałam ani chwili na motocyklu, ponieważ miałam sporo obowiązków związanych z przystąpieniem do Komunii Świętej. Nie wiem, czy w tygodniu przed zawodami uda mi się jeszcze odbyć jakiś trening, ale będę się mocno starała o dobry wynik.

Wkrótce też czeka Cię kolejna runda Pit Bike Cup w Głażewie…
Zuzia: Nie mogę się doczekać startu w Głażewie. Treningi i technika jazdy na asfalcie i terenie to zupełnie coś innego. Trudno jest mi powiedzieć, co bardziej lubię . Nasz plan na sezon 2019 to jak najlepsze wyniki na asfalcie oraz dobra zabawa bez presji na wynik w Głażewie.

Pytanie kontrolne. Masz czas na szkołę?
Zuzia:
Jestem uczennicą klasy 3., więc sport ze szkołą da się łączyć w miarę bez problemu. Zobaczymy, jak będzie w klasie 4. Dla chcącego nic trudnego, polecam wszystkim!

Dzięki bardzo za rozmowę i powodzenia w Toruniu.
Zuzia:
Dziękuję bardzo.

Rozm. Olga Taraszka
 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF PITBIKE.PL

Ostatnio na forum

Sprzedam • Cześć
Cześć wszystkich! Miło mi Was powitać na tym forum.Nie wiem czy odpowiedni dział wybrałem, ( strasznie ich dużo ), ale mam dość poważy proble z którym chciałem się z wam...

YouTube

Facebook